شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰
برداشت ماهی قزل آلا در سیستان و بلوچستان آغاز شد
 
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) گفت: برداشت ماهی قزل آلای رنگین کمان از ۶۷ باب استخر پرورش ماهی و سیستم مداربسته این استان آغاز شده است.
عیسی میرانی شاهرودی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان فروردین حدود ۱۰۰ تن ماهی قزل آلا برداشت و روانه بازار مصرف شود.

وی گفت: در سالجاری بچه ماهیان سردآبی توسط خود متقاضیان و پرورش دهندگان از بخش خصوصی خریداری شد که نشان دهنده سودآور بودن و توانمند شدن پرورش دهندگان است.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: این مهم در کنار رهاسازی به موقع بچه ماهی در نیمه دوم مهر که در مقایسه با سنوات گذشته حدود یک ماه سریعتر انجام شد از مزیت‌های پرورش این‌گونه با رشد سریع در سالجاری است.

وی افزود: علاوه‌بر رهاسازی بچه ماهی در زمان مناسب، عواملی از قبیل آموزش‌های فنی موثر در ارتقای مهارت آبزی پروران، ترویج موفق اجرای مکانیزاسیون بویژه بکارگیری هواده‌ها و نقش آنها در افزایش تولیدات، نظارت مستمر و بکارگیری توصیه‌های کارشناسی توسط بهره‌برداران سبب شد در سالجاری ماهیان قزل آلا سریعتر به وزن بازاری رسیده و آبزی پروران زمان کافی جهت فروش تدریجی ماهی در بازار را داشته باشند.

شاهرودی بیان کرد: فصل پرورش ماهیان سردآبی در سیستان و بلوچستان از نیمه دوم مهر آغاز و بدلیل محدودیت دمایی تا پایان فروردین ادامه دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۲۸۷


ارسال