شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کل نظارت بر محصولات بهداشتی ، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: ماسک پزشکی با حداکثر ظرفیت در حال تولید است و هشدار داد که با کلیه احتکار کنندگان و گران‌فروشان ماسک پزشکی برخورد قانونی می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل ازسازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان اسماعیل مهدی پور هشدار داد که با کلیه احتکار کنندگان و گرانفروشان انواع ماسک‌های پزشکی شناسایی و با آنها برخورد قانونی می‌شود.

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشت، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان افزود:  با توجه به افزایش تقاضا برای انواع ماسک‌های پزشکی و به تبع آن سوء‌استفاده‌های احتمالی برخی از عرضه‌کنندگان و عوامل توزیع در عدم عرضه مکفی و فروش اقلام مذکور به قیمت‌های غیرمتعارف، حسب هماهنگی‌های بعمل آمده با سازمان غذا و دارو حداکثر نرخ فروش انواع ماسک سه لایه جراحی به تفکیک قیمت فروش کارخانه، فروش به مراکز درمانی از سوی عوامل توزیع و مصرف‌کننده نهایی پس از تصویب در کمیسیون نرخ گذاری مربوطه  به کلیه واحدهای تولیدی ابلاغ شد.

وی در ادامه اظهار داشت: واحدهای مذکور مکلف به رعایت سقف قیمت‌های مصوب تعیین شده و  درج قیمت  بر روی بسته‌بندی محصولات خود  می باشند.

مهدی پور با تاکید بر اینکه افزایش قیمت هر گونه ماسک و کالای پزشکی، ممنوع است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر حداکثر نرخ فروش به مصرف‌کننده نهایی هر عدد ماسک سه لایه، مطابق مصوبه کمیسیون نرخ¬گذاری مربوطه 4100 ریال می‌باشد و کلیه داروخانه‌ها و مراکز عرضه مکلف به رعایت سقف قیمت تعیین شده در فروش انواع ماسک سه لایه می‌باشند.

اسماعیل مهدی پور ، همچنین درباره آخرین وضعیت تامین ماسک در کشور، متذکر شد: به جهت پتانسیل امکان تامین اقلام مذکور در داخل کشور از سوی تولید‌کنندگان، در حال حاضر مشکلی برای تامین اقلام مذکور وجود نداشته و تولید کنندگان با حداکثر ظرفیت خود در حال فعالیت می باشند، لذا از هموطنان عزیز تقاضا می‌شود از خریدهای غیر ضروری و بیش از نیاز خودداری نمایند.

مدیر کل نظارت بر محصولات بهداشتی، در خصوص گرانفروشی انواع ماسکهای پزشکی اعلام داشت: با توجه شیوع بیماری کرونا و افزایش میزان تقاضا برای انواع ماسک‌های پزشکی و انواع ضد عفونی کننده‌های دست، با آن دسته از توزیع‌کنندگان و عرضه کنندگانی که با سوء‌استفاده از این شرایط نسبت به عدم عرضه و احتکار اقدام می‌نمایند به عنوان اخلال در نظام توزیع، بدون چشم پوشی و برابر قانون برخورد قاطع صورت می پذیرد.

وی از شهروندان تقاضا کرد شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قبیل گرانفروشی ، احتکار ، عدم درج قیمت در این زمینه شکایات خود را به شماره 124 اعلام نمایند.

مهدی پور  ضمن هشدار مجدد به محتکران و گرانفروشان ماسکهای پزشکی یادآور شد ؛ به جهت جلوگیری از بروز هرگونه اخلال در تأمین و فرآیند توزیع و همچنین احتکار انواع ماسک های تولید داخل، رصد و پایش مستمر میزان توزیع و عرضه کلیه تولیدکنندگان از سوی سازمان غذا و دارو انجام پذیرفته و فروش تامین کنندگان صرفاً می‌بایست از طریق عوامل توزیع دارای مجوز  انجام پذیرد.

مهدی پور همچنین افزود : کلیه داروخانه‌ها و عرضه‌کنندگان به منظور جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی در عرضه  ماسک‌های تقلبی در بازار، مکلف شدند ، از شبکه مجاز تعیین شده خرید خود را انجام دهند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۲۹۹


ارسال