چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۵
یک مقام مسئول:
هشدار هجوم مجددملخ صحرایی به مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان/بیش از 212 هزار هکتار سمپاشی شد
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در پی هشدار های سازمان خوار و بار جهانی فائو مبنی بر هجوم قریب‌الوقوع ملخ صحرایی مهاجر ،مدیران جهادکشاورزی شهرستانهای جنوبی استان در حالت آماده باش کامل باشند.
امان اله طوقی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: در پی هشدار های سازمان خوار و بار جهانی فائو وکارشناسان سازمان حفظ نباتات کشور مبنی بر هجوم قریب‌ الوقوع ملخ صحرایی مهاجر به استان های جنوبی کشور و ریزش این آفت در استان های هرمزگان، بوشهر، فارس وخوزستان لازم است مدیران جهادکشاورزی شهرستانهای جنوبی سیستان وبلوچستان نیز در حالت آماده باش کامل بوده و دیده بانی های مستمر  داشته باشند.

وی بیان کرد: در این راستا می طلبد مدیران با تشکیل ستاد بحران شهرستان و با هماهنگی فرمانداران و بخشداران نسبت به تهیه سم وسمپاش و خودرو اقدام کنند.


طوقی خاطر نشان کرد: مهمترین بخش عملیات مبارزه دیده بانی و رصد آفت بوده که به محض تجمع آفت در منطقه ای عملیات مبارزه با کمک کشاورزان و بهره برداران انجام خواهد شد.

وی از زارعین و باغداران خواست به محض مشاهده دستجات ملخ به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی اطلاع دهند.

شایان ذکر از نیمه دوم اسفندماه سال گذشته تاکنون 212 هزار  و 306 هکتارعلیه این آفت بین المللی در استان سیستان و بلوچستان مبارزه شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۰۲


ارسال