شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست از مناطق شمالی تالاب هامون و محل های بازگشایی دایک کوه خواجه بازدید کردند.
وحیدپورمردان در گفت وگو با عصرهامون، گفت: کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست کشور از تالاب هامون و اقدامات انجام شده در این تالاب از مواردی همچون کنترل پدیده گردوغبار، هدایت و نگهداشت آب در بستر تالاب بازدید و از نزدیک شاهد مدیریت منابع آب و روند هدایت آب به کانون های بحران گرد و غبار شدند.

وی ادامه داد: در این مأموریت کارشناسان مذکور از پروژه های گوناگون انجام شده و در حال انجام در تالاب هامون از قبیل لایروبی ها، حفر کانال ها و ... در مسیرهای آب منتهی به تالاب هامون و نیز هدایت آب به مراکز بحرانی داخل تالاب با هدف کنترل گرد و غبار دیدن کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: با عنایت به نزدیک شدن بارش های فصلی در منطقه سیستان و امکان ورود آب و سیلابها در رودخانه های منتهی به تالاب هامون از کشور افغانستان این اداره کل پس از هماهنگی های لازم اقدام به بازگشایی نقاطی در دایک مرزی و با فواصل متعدد نموده است تا آب های پشت دایک وارد تالاب و کانون های بحرانی گردوغبار شود.

پورمردان اشاره کرد: کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست کشور در ادامه از محل دایک، مناطق بازگشایی شده و میزان ورودی آب به تالاب هامون و همچنین ادامه مسیرهای ورود آب به تالاب هامون نیز بازدید کردند و مقرر شد اقدامات فوری اجرایی و عملیاتی جهت تسهیل ورود آب و حذف موانع بالاخص در مرز ایران و افغانستان دراسرع وقت و با همکاری خوبی که در حال حاضر مرزبانی سخت کوش با این اداره کل دارد؛ صورت پذیرد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۰۵


ارسال