شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار خبرداد:
موردی از ویروس کرونا در چابهار گزارش نشده است
 
محمود حسین بر گفت: هیچ مورد مشکوک از ابتلا به کرونا ویروس در هیچ یک از نقاط شهرستان چابهار و حومه گزارش نشده است.
به گزارش عصرهامون، محمود حسین بر مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار به خبرنگار چهاربهاران، با اشاره به شایعات خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ابتلای یک فرد به ویروس کرونا در چابهار بیان کرد: هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان چابهار مشاهده نشده است، مردم به شایعات توجه نکنند.
 
وی ادامه داد: با توجه به تشدید نگرانی‌ ها تلاش می‌کنیم علاوه بر کنترل بر شهرستان، مرز زمینی و جاده‌ای نیز کنترل شود.
 
حسین بر همچنین از برگزاری کلاس های آموزشی برای نیروهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان به منظور آشنایی کامل آنان با بیماری کرونا و راه های پیشگیری از سرایت این بیماری خبر داد.
 
وی گفت: توزيع تراكت آموزشي كرونا ويروس در مساجد ها و همچنين آموزش از طريق تريبون هاي مساجد و آموزش چهره به چهره در چابهار، بريس، نگور و روستاي سنگان از دیگر اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار تصریح کرد: شست و شوی مدام دست‌ها با آب و صابون و یا مواد ضدعفونی کننده و پوشاندن دهان هنگام عطسه و سرفه بسیار ضروری است، زیرا علائم ویروس کرونا بسیار شبیه به سرماخوردگی و آنفولانزا است و تب، سردرد و بدن درد، سرفه و آبریزش بینی و علائم تنفسی مانند تنگی نفس می‌تواند از علائم این ویروس باشد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان اخبار مربوط به کرونا را فقط از منابع رسمی، چون وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی باید پیگیری شوند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۱۰


ارسال