شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۲
سبقت شایعات از ویروس کرونا؛
ماجرای مراجعه فرد افغانستانی مشکوک به بیمارستان تنفسی زابل چه بود؟
 
معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: هیچ مورد مثبتی از وجود ویروس کرونا در حوزه سیستان مشاهده نشده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا ؛ با انتشار ویروس کرونا جدید در قم و چند شهر دیگر ایران این روزها بازار انتشار شایعات داغتر از خود ویروس در برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان است.

انتشار این شایعات در حالیست که در سیستان و بلوچستان ورود افراد از مرز کشورهای افغانستان و پاکستان به صورت ویژه کنترل می شود اما بازهم افرادی در صدد ایجاد تشویش اذهان عمومی برای انتشار اخبار کذب تقلا می کنند.

روز گذشته برخی از این افراد با انتشار اخباری دروغ مبنی بر ورود ویروس کرونا جدید به زابل در فضای عمومی جامعه باعث شدند تا عده ای از افراد بر این باور باشند که زابل به این ویروس آلوده شده است.

مردم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند

جواد اکبری زاده، معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو باخبرنگار ما گفت: مردم نباید به شایعات فضای مجازی توجه کنند.

وی افزود: اینکه گفته می شود فردی با علائم ویروس کرونا جدید وارد منطقه سیستان شده کذب است و صحت ندارد.

اکبری زاده در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: یکی از اتباع کشور افغانستان که دچار بیماری سرطان خون بوده به بیمارستان امیر المومنین (ع) زابل مراجعه می کند که بلافاصله به بخش تنفسی انتقال یافت.

وی افزود: پس از اعلام نتیجه آزمایشات و مشاهده عدم ویروس کرونا جدید به بخش داخلی منتقل شده است و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

اکبری زاده گفت: مردم اخبار موثق را تنها از رسانه های معتبر دنبال و به شایعات اطراف خود توجه نکنند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۱۱


ارسال