شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲
یک مقام مسئول:
باد و گردوخاک با سرعت 85 کیلومتر بر ساعت زاهدان را فرا می گیرد
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از چهارشنبه وزش باد و گردوخاک در زاهدان و سایر مناطق مرکزی و با شدت کمتر در جنوب شرق استان آغاز می شود.
محسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به صدور اطلاعیه جوی شماره 53 این اداره کل افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از روز چهارشنبه وزش باد شدید در زاهدان و نواحی مرکزی استان آغاز می شود که پیامد آن خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت و افزایش موقتی دمای هوا است.

وی ادامه داد: با توجه به سرعت باد و محدوده وزش آن پیش بینی می شود کاهش دید افقی در محورهای مواصلاتی  زاهدان-نهبندان، زاهدان-بم و ایرانشهر-بم قابل توجه باشد و تردد در برخی نقاط با اختلال همراه شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: توصیه می شود در زمان غبار آلود شدن هوا از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری و در رفت و آمدهای جاده ای نیز احتیاط شود.

حیدری افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی این شرایط روز سه شنبه در مناطق غربی استان رخ می دهد و مانند زاهدان و نواحی مرکزی تا پنج شنبه ادامه دارد.

وی در ادامه به نوسانات دمایی استان در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: در 24 ساعت گذشته خاش با دمای 6.8 درجه سلسیوس خنک ترین شهر و راسک با دمای 29.3 درجه سلسیوس گرمترین شهر استان شدند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۱۲


ارسال