شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: افزایش تعامل بنادر و دریانوردی و گمرک از عوامل اصلی و تاثیرگذار در تسریع و تسهیل فرآیند واردات و صادرات کالا از طریق بندر چابهار محسوب می شود.
در نشست صمیمی مدیران کل بنادر و دریانوردی و گمرک چابهار اعلام شد

به گزارش عصرهامون، بهروز آقایی در نشست صمیمی با مدیر کل گمرک چابهار که در راستای تسهیل و تسریع فرآیند ورود و خروج کالا از طریق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری برگزار شد اظهار کرد: با بهره برداری از فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی به منظور حضور بیش از پیش صاحبان کالا مشوق هایی در دو حوزه تعرفه ای و غیر تعرفه ای را در نظر گرفته است.

به گفته وی، با اقدام های انجام شده و همچنین ورود بخشی از کالاهای اساسی مورد نیاز استان های شرقی کشور توسط دو شرکت بزرگ دولتی از طریق بندر چابهار، شاهد رشد چشمگیر عملیات تخلیه و بارگیری در این بندر هستیم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان این که به واسطه وجود تجهیزات مدرن در بندر شهید بهشتی، بارگیری و خروج کالا از این بندر به سمت مقاصد مصرف به روزانه حدود 400 کامیون رسیده است ادامه داد: تشریک مساعی کلیه دستگاه ها جهت تسریع و کاهش فرآیندهای خروج کالا از بندر به منظور کاهش قیمت تمام شده کالا به عنوان یکی از اولویت های این اداره کل است.
آقایی افزود: به طور قطع با تعامل و همکاری بیش از پیش دو اداره کل بنادر و دریانوردی و گمرک روند ورود و خروج کالا از طریق بنادر چابهار تسریع و تسهیل می شود.
وی با اشاره به راه اندازی ساختمان جدید گمرک در بندر شهید بهشتی اضافه کرد: با توجه به نوع تبادلات کالایی آینده بندر شهید بهشتی، بازسازی و تجهیز ساختمان جدید گمرک در این بندر در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر آماده بهره برداری است.
اولویت تامین نیازمندی های کشور
مدیرکل گمرک چابهار نیز گفت: تسریع و تسهیل در روند ترخیص، صادرات و واردات کالا یکی از اهداف اصلی و وظایف مشابه بنادر و دریانوردی و گمرک است.
قربان کریمی، تامین نیازمندی های کشور در کمترین زمان و پایین ترین هزینه را از دیگر اهداف مهم این دو دستگاه اعلام کرد.
به گفته وی، با توجه به این مهم باید بندر اولویت کاری گمرک باشد که این نگاه در اداره کل گمرک چابهار وجود دارد و همه تلاش ها بر این است که در راستای ترخیص کالا و مبارزه با قاچاق و تخلفات گمرکی با تقویت حس همکاری گام های مثبتی در راستای تحقق این اهداف برداشته شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۱۷


ارسال