يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ,29 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰
به منظور بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش آموزان در مدارس؛
400 معلم سیستان و بلوچستان آموزش های فرهنگ ایمنی و ترافیک را فرا می گیرند
 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: 400 معلم پرورشی مدارس حاشیه راه های استان به منظور بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش آموزان در مدارس و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی، آموزش های ترافیکی را در اسفندماه جاری فرا می گیرند.
ایوب کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: بر اساس تفاهنامه مشترک این اداره کل با اداره کل آموزش و پرورش استان، مقرر شد برای نخستین بار آموزش های لازم ترافیکی به معلمان پرورشی مدارس در قالب یک دوره 16 ساعته در چهار شهرستان زاهدان، زابل، سراوان و ایرانشهر ارائه شود.

وی افزود: براساس برآوردهای انجام شده تا پایان سال تحصیلی جاری در قالب این طرح ابتکاری، حدود 15 هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان مفاهیم ترافیکی را از طریق معلمان پرورشی تعلیم دیده، فرا می گیرند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: معلمانی که در این طرح ابتکاری مفاهیم ترافیکی را فرا می گیرند به عنوان سفیران ایمنی، در سنوات آینده نیز با آموزش تعداد بیشتری از آینده سازان کشور، این اداره کل را در راستای تحقق اهداف آموزشی و فرهنگی، یاری خواهند رساند.

وی با بیان اینکه طرح ایمن سازی مدارس همه ساله توسط این اداره کل در دو بخش نرم افزاری و فیزیکی اجرا می شود، افزود: ایمن سازی نرم افزاری مدارس که به صورت آموزش مفاهیم ترافیکی، اهدای تجهیزات حاوی پیام های ایمنی نظیر نوشت افزار، بازی و کتاب های کمک آموزشی صورت می پذیرفت، از این پس با کمک معلمان پرورشی تعلیم دیده، در مدارس حاشیه راه های استان اجرا خواهد شد.

کرد در پایان تصریح کرد: علاوه بر فرهنگ سازی و آموزش، به منظور ایمن سازی تردد دانش آموزان مدارس حاشیه راه های استان، پروژه های ایمن سازی فیزیکی نیز با نصب تابلو های راهنمایی و رانندگی،  علایم افقی و عمودی شامل چراغ خطر و خط کشی عابر پیاده همه ساله توسط این اداره کل انجام می شود که این پروژه در سال جاری نیز با تحت پوشش گرفتن 35 باب مدرسه و با هزینه اعتباری معادل هشت میلیارد و 750 میلیون ریال درحال اجرا است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۲۶


ارسال