شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: تنها منبع معتبر برای ارائه اطلاعات آموزشی و اخبار مربوط به کرونا مسئولین وزارت بهداشت هستند و مردم به شایعات بی اساس توجه نکنند.
محمد هاشمی شهری در گفت وگو با عصرهامون، در خصوص انتشار فیلم کوتاهی با عنوان بستری کودکان مبتلا به کورونا در بیمارستان بوعلی زاهدان که طی ساعات گذشته در فضای مجازی منتشر شده بود، گفت: این فیلم مربوط به بیمارستان بوعلی نیست و قبل از ان به اسم شهرهای دیگر هم منتشر شده است.
 
وی با بیان اینکه بستری بیماران تنفسی در بیمارستان تخصصی بوعلی امری عادی و همیشگی است، اظهار کرد: کسانی که اخیرا در این بیمارستان بستری شده اند مبتلا به بیماری های سرماخوردگی و یا آنفلوآنزای نوع B بوده اند.

هاشمی مهمترین سرمایه وزارت بهداشت را صداقت با مردم و متقابلا، اعتماد مردم به فرزندانشان است و این اعتماد دو طرفه را بهیچوجه و در هیچ شرایطی برباد نخواهیم داد.

وی اظهار کرد: در صورت شناسائی مواردی از بیماری کورونا در هر نقطه از کشور، اطلاع رسانی لازم از سوی وزارت بهداشت انجام می شود و اقدامات لازم توسط دانشگاه های علوم پزشکی هم طبق دستورالعمل انجام خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: هموطنان به این نکته توجه داشته باشند که متخصصین و مسئولین وزارت بهداشت تنها منبع معتبر برای ارائه اطلاعات آموزشی و اخبار مربوط به کورونا هستند و  این اطلاعات تنها از طریق سایت ها و کانال های رسمی دانشگاه های علوم پزشکی  و شبکه های صدا و سیما منتشر می شود.

وی افزود: از هوشیاری و مشارکت آگاهانه جامعه خبری و رسانه های جمعی و به خصوص صدا و سیمای سیستان و بلوچستان برای انتشار اطلاعات بهداشتی و خودمراقبتی تشکر می کنم و از همه این عزیزان می خواهم تا تلاش و انرژی خود را به معرفی راه های  پیشگیری و  ترویج بهداشت فردی و بهداشت دست معطوف نمایند.

وی اذعان کرد: مطمئن هستیم که با تلاش، همت و مجاهدت شبانه روزی کارکنان حوزه بهداشت و درمان و با آگاهی و هوشیاری و مشارکت هموطنان فهیم خود، "کورونا را شکست خواهیم داد".

وی در پایان خاطرنشان کرد: بعد از شکست کورونا آنچه به سرمایه های اجتماعی ما افزوده خواهد شد افزایش پایبندی هموطنان به اصول بهداشت فردی، افزایش تجارب نظام سلامت در مدیریت همه گیری بیماری های تنفسی، افزایش سواد رسانه ای و شناسائی رسانه های جنجال برانگیز و غیر حرفه ای توسط عموم مردم است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۳۴


ارسال