شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۱
مدیر حوزه علمیه زینبیه شهرستان ایرانشهر
زنان نقش مهمی در بسط و اعتلای جامعه فاطمی دارند
 
مریم شمس گفت: زنان می توانند با الگو قرار دادن حضرت فاطمه (س) نقش مهمی در بسط و اعتلای جامعه خصوصا خانواده داشته باشند.
به گزارش عصرهامون مریم شمس، مدیر حوزه علمیه زینبیه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: زنان مسلمان باید خصوصيات اخلاقی و رفتاری حضرت فاطمه زهرا(س) را به عنوان الگوي بي بديل و بی نظیر در نظر بگیرند. وی افزود: این بانوی بزرگوار در آن زمان مسئوليتي بزرگ در تحقق اهداف و برنامه هاي اسلام داشت و با رعايت اخلاق نيکو و پسنديده يار و ياور پيامبر (ص) و امام علی (ع) بود.
مدیر حوزه علمیه زینبیه عنوان کرد: قوام خانواده با حضور مادران اسلامی و قرآنی امکان پذیر است و این جایگاه بسیار والایی است.
وی تصریح کرد: مادران باید به فرهنگ و تربیت ناب اسلامی توجه ویژه ای داشته باشند و فرزندانشان را با اسلام و قرآن آشنا کنند.
شمس خاطر نشان کرد: اهمیت دادن به جنبه‌های عبادی و مسائل اعتقادی یکی از فضایل بارز حضرت زهرا (س) است که از مکتب پدر بزرگوارشان پیامبر اسلام فرا گرفته بود.
این مقام مسئول اضافه کرد: ولایت‌مداری و تبعیت از همسر از دیگر خصوصیات حضرت زهرا (س) بود و ملت جامعه اسلامی نیز باید به تبعیت از آن بانوی گرانقدر به اطاعت از ولی فقیه پای‌بند باشند در غیر این صورت آن جامعه گرفتار مشکلات زیادی می‌شود.
وی با اشاره به ماداران و دختران مسلمان گفت: باید تلاش کنیم تا با تکیه بر تعالیم اسلامی و معصومین و توسل به ارواح طیبه پاک آن ها، ظرفیتی در وجود خودمان ایجاد کنیم تا افراد موثر و تحول آفرینی همچون حضرت فاطمه زهرا(س) باشیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۴۰


ارسال