شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
کارگاه آموزشی "آشنایی و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس" در دانشگاه دریانوردی چابهار به منظور آگاهی بخشی و آموزش مهارت های خودمراقبتی برگزار شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، فرامرز مبارکی مدرس کارگاه آموزشی "آشنایی پیشگیری از بیماری کرونا ویروس" ضمن بیان انواع ویروس کرونا، علائم و نشانه های رایج بروز این بیماری در افراد گفت: در ۲۰ درصد موارد کرونا ویروس با علامت همراه است که از این ۲۰ درصد، فقط ۲.۵ درصد آن‌ها با فرم شدید بیماری مواجه می‌شوند که نیاز به بستری دارند.

وی ادامه داد: ویروس کرونا به عنوان عامل این بیماری به سیستم تنفسی حمله می کند و به تدریج این سیستم را از کار می اندازد و علائم این بیماری می توان به سرفه، تب شدید که به التهاب ریه و نارسایی کلیه منجر می شود.

مسوول واحد پیشگیری و کنترل بیماری های مرکز بهداشت شهرستان چابهار  با تاکید بر رعایت بهداشت فردی و عمومی، تصریح کرد: توصیه جدی ما به مردم، فقط و فقط رعایت بهداشت فردی است و اینکه از حضور غیر ضرور در اماکن عمومی خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه عفونت کرونا ویروس بدون علامت است، گفت: ممکن است فردی به این بیماری مبتلا شده و خوب شده باشد، بدون اینکه متوجه بیماری خودش شده باشد.

مبارکی در ادامه به آموزش شیوه های خودمراقبتی و اصول تغذیه ای مناسب جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری ویروسی پرداخت.

با توجه به شیوع جهانی "کرونا ویروس" و به منظور آگاهی بخشی و آموزش مهارت های خودمراقبتی، کارگاه آموزشی "آشنایی و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس" با حضور دانشگاهیان دانشگاه دریانودری و علوم دریایی چابهار در محل تالار وحدت دانشگاه، برگزار شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۴۴


ارسال