شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ,4 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۴
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد
توصیه‌های بهداشتی برای پیشگیری از کرونا/از ملاقات‌های غیرضروری خودداری کنید
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گفت: افراد مبتلا به بیماری‌های شبه آنفلوآنزا بهتر است در منزل استراحت کرده و از حضور در اماکن عمومی و دست‌دادن و روبروسی کردن با سایر افراد خودداری کنند.
به گزارش عصرهامون به نقل از فارس، هومن قصری با اشاره به شیوع ویروس کرونا در  استان قم و امکان انتشار آن به دیگر مناطق کشور اظهار کرد: کروناویروس از ۲ ساعت تا ۹ روز می‌تواند روی سطوح باقی بماند لذا مردم باید سعی کنند از حضور بی‌دلیل در اماکن شلوغ و پرتردد خودداری کنند.
وی افزود: تا ۸۰ درصد عفونت کروناویروس بی‌علامت است و در ۲۰ درصد موارد علامت بیماری آشکار می‌شود که ۲.۵ درصد افراد مبتلا دچار علائم شدید می‌شوند.
قصری رعایت نکات بهداشتی را جهت پیشگیری از این ویروس را  مهم عنوان کرد و گفت: شستشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، پرهیز از دست دادن و روبوسی در این شرایط الزامی است. 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان با بیان اینکه حضور در مکان‌هایی که تجمعات انسانی وجود دارد توصیه نمی‌شود، خطاب به شهروندان افزود: ملاقات بی‌مورد بیماران در بیمارستان‌ها را کاهش دهید.
وی اذعان داشت: به دلیل ترس از ابتلا به کروناویروس، مراجعه بی‌دلیل به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها افزایش یافته است که این خود عاملی برای انتشار این ویروس است.
قصری تاکید کرد: افراد مبتلا به بیماری‌های شبه آنفلوآنزا بهتر است در منزل استراحت کرده و از حضور در اماکن عمومی و دست‌دادن و روبروسی کردن با سایر افراد خودداری کنند.
 
انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۴۸


ارسال