جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان:
منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی عملکرد انقلابی داشته باشند/برای تحکیم وحدت و همدلی تلاش شود
 
حجت الاسلام و المسلمین محامی گفت:منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی باید عملکرد انقلابی داشته و با روحیه بسیجی در دفاع از کشور، نظام اسلامی و مقاومت در برابر توطئه های دشمنان خارجی و ایادی داخلی فعالیت کنند.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در دیدار منتخبین مردم استان در مجلس شورای اسلامی که دقایقی قبل در محل سالن کنفرانس نهاد نمانیدگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان برگزار شد، ضمن تبریک به منتخبین مردم، 25 نکته کلیدی را عنوان کرد.

وی در همین رابطه اظهار کرد: منتخبین مردم در مجلس یازدهم شورای اسلامی در عرصه جدیدی با توفیق الهی و الطاف مردم ورود کرده اند و در این زمینه باید شکر گذار خداوند و مردم باشند.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: منتخبین باید نگاهی عبادی به کار خود داشته باشند و فعالیت خود را در راه خدا و به نیت نزدیکی به خداوند انجام دهند.

امام جمعه زاهدان، گفت: منتخبین باید با توکل و اتکا به خداوند متعال، نمایندگی از همه مردم استان را بر عهده گرفته و مطالبات به حق مردم را فارغ از قومیت، مذهب، حزب، گروه و غیره پیگیری و به سرانجام رسانند.

وی با اشاره به پایان یافتن رقابت های انتخابی، افزود: باید رقابت ها به رفاقت تبدیل شود و منتخبین با همفکری، انسجام، همکاری و مشارکت با یکدیگر برای خدمت به کشور و خصوصا مردم استان گام بردارند.

محامی خاطر نشان کرد: یکی از وظایف نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، تلاش برای تحکیم وحدت و همدلی در کشور و خصوصا استان و پرهیز از هرگونه تنش آفرینی به هر بهانه ای است و در این میان رعایت اخلاق با مردم، مردمداری و جدا نشدن از مردم، توجه و پاسخگویی به آنان و خصوصا نسل جوان و فرهیخته نباید فراموش شود.

وی اضافه کرد: منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی باید عملکرد انقلابی داشته و با روحیه بسیجی در دفاع از کشور، نظام اسلامی و مقاومت در برابر توطئه های دشمنان خارجی و ایادی داخلی فعالیت کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: عدالتخواهی جدی و مقاومت در برابر مفسدان، رانت خواران، چپاولگران اموال و سرمایه های عمومی و مردمی و تلاش مستمر برای تصویب قوانین اسلامی برای حل مشکلات کشور و استان و تعالی و ترقی کشور و این خطه پهناور از دیگر وظابف نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است.

وی گفت: اعمال نظارت جدی بر قوای مجریه و مغننه و هشدار نسبت به آسیب‌ها و مقابله شجاعانه با مفاسد و سودجوئی‌ها، حفظ استقلال فکری و حریت و آزادی در رای، بدون تاثیرپذیری از جریانات قومی، مذهبی، سیاسی و اجتمایی، تقویت روحیه معنوی و مقاومت در برابر وسوسه های شیطانی، جنی و انسی، داخلی و خارجی، تهدیدها و تطمیع ها و حرکت در مسیر حق و عدالت و مواظبت نسبت به دخالت و سوء استفاده اطرافیان و حامیان انتخاباتی و توقعات و انتظارات بی‌جا و پرهیز از فروختن دین به دنیای مردم نیز از جمله مواردی است که نمایندگان باید به آنها اهتمام جدی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: منتخبان مردم با توجه به آنکه در اولین مجلس شورای اسلامی در گام دوم انقلاب وارد می شوند و حساسیتی که با توجه به شرایط کشور و دشمنان وجود دارد، باید با تلاش مضاعف و حرکت جهادی تحت زعامت رهبر معظم انقلاب دوره نمایندگی خود را در مسیر خدمت به مردم طی کنند.

وی گفت: با توجه به مطالعاتی که انجام داده ام، ظرفیت خوب نمایندگان و جامعیت نسبی نسبت به تخصص‌های مورد نیاز استان را در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی را شاهد هستیم و در این زمینه نیاز است از تخصص همه نمایندگان در قالب تشکیل مجمع نمایندگان قوی و دبیرخانه مربوطه بهره گیری شود و تلاش جدی برای محرومیت زدایی و رشد و شکوفایی استان را توسط نمایندگان در قالب مجمع نمایندگان استان را شاهد باشیم.

وی تاکید کرد: منتخبین مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیاز است فعالیتهای کارشناسی نسبت به نیازهای استان و اولویت بندی و پیگیری اولویت‌ها از قبیل آموزش، بهداشت، صنایع و معادن، حمل و نقل، آب، کشاورزی را مدنظر قرار دهند و در این مسیر از به کارگیری متخصصان استان و کارشناسی طرح ها و استفاده از ظرفیت دانشگاه ها، اصناف، سمن ها، احزاب و گروه ها فارغ از گرایشهای سیاسی نباید غافل شد.

امام جمعه زاهدان، اضافه کرد: تلاش همه جانبه برای رشد و توسعه جامع و متوازن علمی و فرهنگی، اقتصادی و معیشتی، آسایش و امنیت استان و رفع آسیبهای متعدد از قبیل جهل ئ بی سوادی، فقر و تنگدستی، تعصبات قومی و مذهبی، خشونت و افراط گرایی، اعتیاد و شرارت و پیگیری هماهنگ و یک صدا برای تمامی طرحهای مهم استان با توزیع مناسب شهرستانی و پرهیز از نگاه بسته حدود و تک صدایی و اختلاف و تلاش برای تقویت و مدیریت استان و شهرستانها فراتر از نگاه قومی، مذهبی، بومی و استفاده از نیروهای شایسته و توانمند از هر قوم و مدهب و حتی خارج از استان و البته با اولویت نیروهای شایسته بومی از جمله کارهایی است که هر نماینده باید در دستور کار خود قرار دهد.

وی بیان کرد: دفاع متعادل و معتدل از حقوق نظام و حاکمیت و منافع ملی، درعین دفاع از حقوق مردم و منافع استان بدون افراط و تفریط، برگزاری جلسات فصلی مجمع نمایندگان استان با مسئولان کلیدی استان و هماهنگی لازم، تقسیم کارها و هماهنگی و پشتیبانی این خطه پهناور و پیگیریهای لازم در تهران و از طریق مسئولان کشوری و پرهیز از دخالت در حوزه اختیاران مدیران اجرایی و تحت فشار قرار دادن آنها و سهم خواهی به خاطر منافع شخصی، قومی و گروهی بر خلاف مصالح استان و کشور را از انتظارات مردم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.

محامی در پایان خاطر نشان کرد: نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، فرصتی برای خدمت به مردم اما زودگذر است و باید تلاش شود تا از این فرصت کوتاه به بهترین شکل ممکن بهره گیری شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۷۲


ارسال