دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ,6 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ایرانشهر:
موردی از ابتلا به کرونا در ایرانشهر گزارش نشده/ بیش از 90 درصد تجهیزات پزشکی و داروهای مورد نیاز کشور ساخت داخل است
 
محمد مهران امینی فرد گفت: ایران یکی از کشور‌های دارای سیستم سلامت و مراقبت‌های بهداشتی و درمانی قدرتمند است و بیش از 90 درصد تجهیزات پزشکی و داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می شود.
به گزارش عصرهامون محمد مهران امینی فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: پیش بینی ها و اقدامات لازم در خصوص مقابله با بیماری ویروسی کرونا توسط مجموعه مراکز بهداشتی و درمانی این حوزه انجام شده است.

وی ضمن رد ادعای ابتلا چند نفر به کرونا در ایرانشهر اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ مورد قطعی ابتلا به این بیماری در شهرستان ایرانشهر و سایر شهرهای اطراف گزارش نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: افراد مشکوک در صورت مراجعه، مطابق پروتکل کرونا در مراکز بهداشتی درمانی پذیرش و تا زمان بهبودی کامل تحت مراقبت های پزشکی قرار می گیرند.

وی خاطر نشان کرد: این بیماری اگرچه واکسن و داروی مشخصی برای درمان ندارد اما درصد کشندگی آن به نسبت بسیار پایین و حدود 3 درصد گزارش شده است.

این مقام مسئول بهترین راه مقابله با کرونا ویروس را رعایت بهداشت دانست و اضافه کرد: همه ما می توانیم با رعایت اصول بهداشتی و تغذیه مناسب از مبتلا شدن به این بیماری پیشگیری کنیم.

وی اضافه کرد: فعالیت و شیوع ویروس کرونا در مناطق جنوب شرق کشور که آب و هوای به مراتب گرم تری نسبت به سایر نقاط کشور دارد کمتر است و در هفته های آینده نیز با افزایش دما این بیماری فروکش می کند.

امینی فرد خاطر نشان کرد: علیرغم فشارهای اقتصادی دشمن و تحریم های اعمال شده، ایران همچنان در بخش تولید دارو خودکفا است و بالغ بر 90 درصد تجهیزات پزشکی، دارو های مورد نیازمان در داخل کشور تولید می شود.

وی در پایان تاکید کرد: شهروندان به شایعات و گمانه زنی های غیررسمی به هیچ عنوان توجه نداشته باشند و اخبار مربوط بیماری کرونا را از طریق مراجع رسمی مانند سایت های معتبر و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دریافت کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۸۳


ارسال