سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۲
مدیرکل راهداری سیستان و بلوچستان خبرداد
صدور بیش از 9 هزار کارت سلامت برای رانندگان بخش حمل و نقل عمومی جاده ای
 
ایوب کرد گفت: 9 هزار و 666 کارت سلامت در 11 ماهه سال جاری برای رانندگان حمل و نقل عمومی مسافری و باری این استان صادر شد.
ایوب کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه در حال حاضر 6 مركز تخصصی طب كار در استان جهت انجام معاینات پزشكی رانندگان ناوگان مسافری و باری زیر نظر این اداره كل مشغول به فعالیت هستند، افزود: در این مراكز آزمایشاتی از قبیل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، معاینات پزشكی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون، چربی خون و غیره جهت بررسی سلامت رانندگان انجام می شود.

وی ادامه داد: با توجه به الزامي بودن داشتن كارت هوشمند برای فعاليت حرفه اي در بخش حمل و نقل جاده اي، اخذ كارت صحت و سلامت از جمله شرايط دريافت كارت مذكور محسوب می شود.

این مقام مسئول بیان کرد: رانندگان ناوگان باری و مسافری سیستان و بلوچستان براي اخذ كارت سلامت بايد با در دست داشتن صرفا معرفی نامه از مراکز صدور کارت هوشمند به مراکز طب کار سلامت شغلی رانندگان استان واقع در شهرهای زاهدان، زابل، سراوان، ایرانشهر و چابهار مراجعه کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ادامه از راه اندازی مرکز طب کار ویژه سنجش سلامت شغلی رانندگان در زابل خبرداد وگفت: به منظور خدمات مطلوب به رانندگان منطقه سیستان مرکز طب کار جدیدی در اسفندماه جاری در زابل راه اندازی شده است.

کرد تشخيص رانندگان فعال از غير فعال و جلوگيري از فعالیت افراد فاقد صلاحیت به عنوان راننده بخش حمل و نقل عمومی را از جمله مزایای کارت هوشمند رانندگان عنوان کرد و افزود: مدت اعتبار كارت هوشمند رانندگان از زمان صدور و یا تمدید یکسال است و رانندگان بايد قبل از پايان يافتن اعتبار نسبت به تمديد آن اقدام كنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۸۷


ارسال