جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ,4 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۵
رئیس مرکز بهداشت دلگان:
رعایت بهداشت فردی و اجتماعی مهم ترین عامل پیشیگری کرونا/ مردم آرامش خود را حفظ کنند و استرس نداشته باشند
 
رئیس مرکز بهداشت دلگان ضمن دعوت مردم به حفظ خونسردی و آرامش گفت: مهم ترین عامل پیشیگری کرونا، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.
به گزارش عصرهامون، اردشیر رحیمی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به شیوع کرونا در برخی شهرهای کشور، بیان کرد: افراد در صورت داشتن علائمی نظیر تب بالا، سرفه خشک، تنگی نفس به پزشک مراجعه کنند.

این پزشک با بیان اینکه سعی شود از مراجعات غیر ضرور در صورت امکان خودداری شود، افزود: در مراجعات به مراکز درمانی با حداقل همراه مراجعه کنند تا از ازدحام بی مورد و انتشار بیشتر بیماری جلوگیری شود.

رئیس مرکز بهداشت دلگان اضافه کرد: نمونه گیری از موارد مشکوک حسب دستور پزشک در ازمایشگاه های سطح شهرستان دلگان انجام می شود.

وی افزود: دوره نهفته بیماری حدود 14 روز است که فرد میتواند بدون علامت باشد و فقط نقش ناقل و انتقال دهنده عفونت در سطح جامعه را ایفا کند، پس از تردد های غیر ضرور در سطح شهر خودداری شود.

رحیمی با اشاره به اینکه مهترین راه سرایت بیماری از طریق دست دادن و تماس دست آلوده با چشم بینی و دهان است،بیان کرد: پس رعایت بهداشت فردی مهمترین عامل پیشگیری از بیماری است.

رئیس مرکز بهداشت دلگان بیان کرد: حتما دست های خود را چندین مرتبه با آب و صابون و همچنین محلول های ضد باکتری بشویید.

رحیمی ضمن دعوت مردم به حفظ خونسردی و آرامش افزود: ادارات شهرستان تا جای ممکن استفاده از وسایل را به شکل شخصی مد نظر داشته باشند مثلا در بانک ها خودکار عمومی که همه استفاده میکنند برداشته شود، سطوح میز ها و شیشه ها با مواد ضدعفونی کننده نظافت شود.

وی عنوان کرد: شدت بیماری در افراد دارای نقص ایمنی مثل افراد دیابتی، بیماران مزمن قلبی، ریوی، کلیوی و افرادی که داروهای سرکوب کننده ایمنی مصرف میکنند و همچنین افراد مسن بیشتر است پس توصیه میکنیم این افراد کمتر در سطح اجتماع حاضر شوند.

رحیمی با اشاره به اینکه همشهریان عزیز مهترین عامل پیشگیری رعایت بهداشت فردی و اجتماعی هست،ادامه داد: اگر این موارد رعایت شود بالای 90درصد جلوی انتقال و ابتلا گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۳۸۹
مرجع : عصرهامون


ارسال