يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان؛
برخورد قاطع با احتکارکنندگان ماسک و ژل ضدعفونی/ مردم نباید بیش از نیاز خرید کنند
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: مردم باید بدانند نهاد های نظارتی پیگیر خواسته های به حق آنان بوده و با هرگونه احتکار کالا با جدیت برخورد می شود تا برخی افراد سودجو از این فضا سوء استفاده نکنند.
حیدر میرزایی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با تاکید بر اینکه با محتکران برخورد خواهد شد، بیان کرد: با توجه به جو روانی موجود در کشور و سوء استفاده جریانات معاند از این موضوع مردم برای خرید اقلامی چون مسک و ژل ضد عفونی کننده دست به داروخانه ها مراجعه می کنند که در برخی موارد شاهد عدم عرضه از سوی برخی افراد هستیم.

وی افزود: مردم باید بدانند نهاد های نظارتی پیگیر خواسته های به حق آنان بوده و هیچ گاه اجازه نخواهند داد برخی افراد سودجو از این فضا سوء استفاده کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات انجام شده برای مبارزه با احتکار ماسک و ژل های ضد عفونی، گفت: در راستای تقاضای شهروندان و به محض اینکه اعلام شد امکان شیوع وجود دارد و ماسک و ژل و اسپری ضد عفونی کننده مورد نیاز است، بلافاصله به این حوزه ورود کردیم و تیم‌های گشت مشترک تعزیرات حکومتی شهرستان زاهدان با همراهی نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت معدن و تجارت از تعدادی از داروخانه‌های سطح شهر زاهدان بازدید کردند.

وی ادامه داد: در همان ابتدا به چند مورد برخوردیم و مردم عزیز نیز تماس هایی با ما داشتند؛ تعدادی از داروخانه‌ها از عرضه موادشوینده و ضدعفونی کننده خودداری می‌کردند و بیش‌از 3هزار عدد ماسک مخفی شده از داروخانه های زاهدان توسط گشت های تعزیرات حکومتی کشف شد که ضمن برخورد و تشکیل پرونده در محل، کالاهای احتکار شده شامل ماسک و مواد شوینده بین مردم توزیع شد.

میرزایی با تاکید بر اینکه مردم نباید به شایعات فضای مجازی توجه کنند، اذعان کرد: مردم حتما به توصیه های پزشکی توجه کرده و اخبار را از مبادی رسمی دنبال کنند نه فضای مجازی و کانال های بی نام و نشان! چون در این فضا هیچ مبنای قانونی وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید تنها آنچه مورد نیاز هست را خریداری کنند براساس گزارش تیم گشت مشترک، کمبود و در بسیاری موارد نبود ماسک در سطح داروخانه‌ها از مهمترین مشکلات در این زمینه است که دلیل اصلی آن نیز احتکار کالا توسط تعدادی از داروخانه‌های سطح شهر و یا خرید بیش‌از نیاز توسط شهروندان می باشد که باید به هر دو موضوع پرداخته شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به اینکه نباید نگاه مردم نسبت به داروخانه ها تغییر کند، تصریح کرد: بخش اعظمی از مسوولان داروخانه‌ها انسان‌های شریف و مومن هستند و کشف ماسک احتکار شده نباید نگاه جامعه به این قشر زحمت‌کش را تحت تاثیر قرار دهد، مردم نیز در این زمینه باید به ما کمک کند و هرگونه تخلف را به ما گزارش کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۴۰۳


ارسال