جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
بیمارستان تنفسی آماده ارائه خدمات به بیماران مشکوک به کرونا/شست وشوی دست ها تنها راه پیشگیری
 
هادی میرزایی گفت: تنها راه جلوگیری از این بیماری برای شهروندان رعایت کردن بهداشت فردی ، و دوری کردن از مکان های پر تجمع است.
به گزارش عصرهامون ؛ هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: کرونا ویروس جدید همانند علائم ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا دارد که تنگی نفس هم به آن اضافه می شود.

وی افزود: تب، سردرد ، سرفه های خشک ، تنگی نفس ، آبریزش بینی و کوفتگی بدن از علائم این بیماری است.

میرزایی خاطرنشان کرد: این ویروس از خانواده آنفولانزا است که مرحله به مرحله جهش یافته و برای اولین باز از بازار شهر ووهان چین پخش شده است.

وی اظهار داشت: میزان مرگ و میر این بیماری بسیار کمتر از سایر بیماری هاست چرا که تنها سه درصد از بیماران جان خود را در این نوع بیماری از دست خواهند داد، افراد مسن و بیماران ریوی نیز در برابر این بیماری ضعیف تر از سایر افراد هستند.

وی بیان داشت: استفاده از ماسک برای همه افراد لازم نیست و تنها افرادی باید از ماسک های فیلتر دار استفاده کنند که در معرض بیماری و یا با فرد بیمار در تماس هستند استفاده کنند.

میرزایی تصریح کرد: شهروندان از دست دادن و رو بوسی کردن جداً خودداری کنند و همچنین بعد از هر بار عطسه و سرفه دستمال را در سطل آشغال معدوم کنند.

وی همچنین گفت: تنها راه جلوگیری از این بیماری برای شهروندان رعایت کردن بهداشت فردی ، و دوری کردن از مکان های پر تجمع است.

رئیس اداره دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: از طریق رسانه ها و بنر های نصب شده در سطح شهر در حال آموزش به مردم هستیم تا همانند بیماری آنفولانزا بتوانیم از این ویروس نیز پیشگیری کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در صورت مشاهده بیماران مشکوک، فرد به بیمارستان تنفسی زابل انتقال داده خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۴۰۴


ارسال