دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۷
معاون سیاسی فرمانداری دلگان:
با منتشرکنندگان شایعات در خصوص کرونا برخورد قانونی می شود/ضدعفونی مدارس و حوزه های علمیه دلگان
 
خدابخش فقیرشاهی گفت:با منتشرکنندگان شایعات در خصوص کرونا در شهرستان دلگان برخورد قانونی و قضائی می شود.
به گزارش عصرهامون، خدابخش فقیرشاهی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: با افرادی که اقدام به شایعه سازی ، انتشار و دامن زدن بر آن در خصوص بیماری کرونا مینمایند و بی توجه به نظرات کارشناسی پزشکی اصرار بر وحشت آفرینی در جامعه دارند و تشویش اذهان عمومی میکنند برخورد قانونی و قضایی خواهد شد.

معاون سیاسی فرماندار دلگان گفت: نگرانی جامعه نسبت به این بیماری طبیعی است اما برخی افراد ماجراجو و ناآگاه، سهوا و یا عمدا و تحت تاثیر شبکه های ماهواره ای اقدام به شایعه پراکنی و مرده سازی میکنند که تعدادی شناسایی و مراحل برخورد قانونی در حال پیگیری است.

وی عنوان کرد: شبکه بهداشت و درمان دلگان اقدامات خوب پیشگیرانه و اطلاع رسانی چهره به چهره ای را آغاز نموده و طبق دستور فرماندار دلگان یک تیم برای بازرسی از اماکن پرجمعیت تشکیل تا اقدامات لازم درخصوص گندزدایی و ضدعفونی‌ در صورت لزوم صورت گیرد.

این مسیول عنوان کرد: ضرورتی به ترساندن و ایجاد التهاب کاذب در جامعه وجود ندارد و مورد مثبتی از کرونا در دلگان ثبت نشده است و اکنون بهترین اقدام در پیشگیری و رعایت بهداشت شخصی و اجرای دستورالعملهای پیشگیرانه ای که از رسانه ها منتشر میشود می باشد و اگر مواردی از احتمال شیوع وجود داشت میتوان با اطلاع رسانی به موقع به بهورزان و عوامل بهداشتی وارد مرحله آزمایش و... شد.

فقیرشاهی ادامه داد: برای پیشگیری از وقوع ویروس کرونا تمام مدارس و حوزه های علمیه شهرستان دلگان ضدعفونی می‌شود و در این زمینه تمهیدات لازم انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در قم تعداد زیادی طلبه دلگانی و بزمانی تحصیل میکنند، خاطرنشان کرد: با توجه به تعطیلی حوزه های علمیه قم ، به نامبردگان توصیه شده تا زمان اطمینان از سلامت فردی و بهره گیری از امکانات کنترل سلامتی خود در قم بمانند که با همکاری ایشان عده زیادی از طلاب در قم به سر میبرند و تعدادی نیز که به دلگان عزیمت کرده اند تحت آزمایش قرار خواهند گرفت و در این راستا همکاری سازمان تبلیغات شهرستان بسیار مطلوب بود.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۴۱۳
مرجع : عصرهامون


ارسال