يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۶
نماینده ولی فقیه:
مشکل اصلی سیستان و بلوچستان فقر فرهنگی و اقتصادی است
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: مشکل اصلی استان فقر فرهنگی و اقتصادی است، اگر می خواهیم مشکلات منطقه حل شود، باید در راستای حل این دو موضوع تلاش کنیم.
به گزارش عصرهامون، سردار محمد کرمی، فرمانده جدید قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران شامگاه گذشته با نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان و امام جمعه زاهدان دیدار و گفت و گو کرد.

مشکل اصلی سیستان و بلوچستان فقر فرهنگی و اقتصادی است

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در این دیدار ضمن عرض تبریک برای انتصاب، سردار محمد کرمی و آرزوی موفقیت برای سردار محمد مارانی، گفت: خدمت در مجموعه ای که وظیفه پاسداری از انقلاب اسلامی را برعهده دارد کار بسیار سختی است، اما اگر این ماموریت در منطقه حساس و در زمان حساسی باشد طبیعتا ارزش آن و حساسیت آن بیشتر از سایر نقاط خواهد بود.

وی بیان کرد: در مرحله اجرای گام دوم انقلاب هستیم و در شرایط زمانی و مکانی حساسی قرار داریم که دشمن نیز در تلاش است به هر نحو ممکن به کشورمان ضربه بزند.
محامی ادامه داد: سیستان و بلوچستان از نظر مکانی با توجه به آنکه در جنوب شرق کشور قرار گرفته و دارای مرزهای آبی و خاکی است، از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار بوده به طوری که رهبر معظم انقلاب در جلسه ای گفته بودند که اولین ماموریت امام راحل(ره) به ایشان، حضور و فعالیت در بلوچستان بوده است.

وی افزود: در این منطقه تنوع اقوام و مذهب را داریم که خود این موضوع به نوعی ظرفیت و پتانسیلی است که باید به خوبی مورد بهره برداری قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: دشمن تلاش می کند تا با هر بهانه ای به کشور ضربه بزند؛ با توجه به موقعیت سیستان و بلوچستان، عمق تاثیرگذاری جریانات این خطه پهناور تا عمق کشور قابل گسترش است و نکته قابل توجه آنکه برخی از مسائل بین المللی نیز با توجه به موقعیتی که استان دارد، در سطح استان و گاها به واسطه این خطه در عمق کشور قابل تاثیرگذاری است.

وی خاطر نشان کرد: سیستان و بلوچستان مردمی خوب و وفادار دارد و علیرغم خدمات صورت گرفته و تلاش مسئولان در 41 سال گذشته، هنوز شاهد محرومیت این منطقه هستیم و تا رسیدن به جایگاه شایسته و بایسته نظام اسلامی، فاصله داریم.

محامی با اشاره به نامه خود به مقام معظم رهبری، گفت: مشکل اصلی سیستان و بلوچستان فقر فرهنگی و فقر اقتصادی است، اگر می خواهیم مشکلات منطقه حل شود، باید در راستای حل این دو موضوع تلاش کنیم و این درحالی است که همه مشکلات این خطه از جمله امنیت در قالب این دو، حل خواهد شد.

وی تاکید کرد: هر فعالیتی که در سیستان و بلوچستان می خواهد انجام شود، باید پیوست فرهنگی و اقتصادی داشته باشد، برای اساس می طلبد فعالیت هایمان را با محبت و اقتدار انجام دهیم تا به نتیجه دلخواه برسیم.

انقلاب اسلامی به تندی در حال گسترش یافتن است

سردار محمد کرمی، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران نیز در این دیدار گفت: انقلاب اسلامی به تندی در حال گسترش یافتن در سطح دنیا است و کسی نمی تواند جلوی پیشرفت آن را بگیرد، چرا که خداوند پشتیبان آن است.

وی افزود: در سپاه پاسداران نیروی نظامی اندیشه ورزیم و این تفاوت ما با سایر نیروهای نظامی است که توانستیم در دوران دفاع مقدس و بعد آن سربازی ولایت فقیه و آنچه که رضای الهی در آن باشد را انجام دهیم.

کرمی با اشاره به سه راهبرد در دستور کار خود در سیستان و بلوچستان، خاطر نشان کرد: در این منطقه به دنبال امنیت پایدار هستیم و براین اساس باید در حوزه های مختلف تلاش کنیم.

وی ادامه داد: همبستگی و اتحاد می تواند کار را برای رسیدن به هدف پیش ببرد، اگر همه یک هدف و یک صدا بودیم خدا نیز ما را برای رسیدن به اهداف کمک می کند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه باید در مقابل دشمن هوشیار بود، گفت: دشمنان این مرز و بوم همیشه برنامه های خود را با دقت برنامه ریزی و اجرا می کنند، اگر هوشیار نباشیم دچار آسیب می شویم.

کرمی خاطر نشان کرد: وضعیت منطقه خوب است، گروهک هایی هستند که توسط برخی از دشمنان تجهیز و آموزش می بینند، ما محکم ایستاده ایم و اجازه نمی دهیم دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بتوانند حرکتی انجام دهند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۴۲۲


ارسال