يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از برگزاری مانور استانی جستجو و نجات و مقابله با آلودگی دریایی در بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.
سید حسن ابراهیمی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار کرد: این مانور صبح امروز چهارشنبه ۷ اسفند ماه با حضور جمعی از مدیران و فرماندهان نظامی استان در اسکله طرح توسعه بندر شهید بهشتی برگزار شد.

به گفته وی، مانور جستجو و نجات و مقابله با آلودگی دریایی در راستای طرح ساماندهی ایمنی دریایی در ایام نوروز سال ۹۹ و ارتقای هماهنگی ارگان های دریایی در شرایط اضطراری توسط اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و همکاری دیگر ارگان های دریایی استان اجرایی شد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تیم های امداد دریایی، امداد ساحلی، امداد هوایی، مقابله با آلودگی، Salvage و امنیتی در برگزاری این مانور همکاری داشتند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: اجرای مانور استانی جستجو و نجات و مقابله با آلودگی دریایی با همکاری اداره کل شیلات، پایگاه امام علی (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران، دریابانی، جمعیت هلال احمر استان، اورژانس ۱۱۵ و همیاران ناجی چابهار (هیات نجات غریق، کلبه غواصی و تعاونی صیادی) همراه بود.

وی با اشاره به بهره مندی از تیم کامل پزشکی شهرستان، ۱۲ شناور سبک و سنگین و بالگرد دریایی در این مانور اضافه کرد: همچنین در این برنامه برای اولین بار از پتانسیل مراکز خدمات دریایی و بهداشت شهرستان به نحو مطلوب و ارزنده استفاده شد.

گفتنی است: مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان جهت هماهنگی هرگونه حوادث دریایی به صورت ۲۴ ساعته روی کانال رادیویی ۱۶ دریایی و شماره تلفن ۱۵۵۰ آماده پاسخگویی است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۴۶۸


ارسال