شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:
نتیجه آزمایش دو بیمار مشکوک به کرونا مثبت قطعی اعلام شد/ بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری به راحتی از آن عبور می کنند
 
محمد مهران امینی فرد از ابتلا 2 بیمار به کرونا در ایرانشهر خبر داد و گفت: مردم با خود مراقبتی و حفظ آرامش می توانند از این بیماری در امان باشند.
به گزارش عصرهامون؛ محمد مهران امینی فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در بیمارستان خاتم 34 بیمار، مشکوک به بیماری کرونا بستری بودند که از این مجموع نتیجه آزمایش دو بیمار مثبت قطعی اعلام شده است.

وی در تکمیل مطلب فوق افزود: این منطقه فعلا آلوده به وجود ویروس کرونا است و احتمال افزایش تعداد بیماران مبتلا به این بیماری وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ادامه داد: 32 مورد دیگر، مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا دارای وضعیت و حال عمومی مطلوبی می باشند که تعدادی امروز ترخیص می شوند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه درصد قابل توجهی از مبتلایان از این بیماری به سلامت از آن عبور می کنند، خاطر نشان کرد:کلیه موارد مشکوک به بیماری کرونا تحت نظر می باشند و اقدامات لازم جهت افزایش ایمنی بیماران بستری و پرسنل مراکز درمانی انجام شده است.

وی تصریح کرد: باتوجه به شرایط خاص فرهنگی منطقه باید بیش از پیش توصیه های ایمنی بهداشتی را رعایت شود و شهروندان تااطلاع ثانوی از مسافرت های غیرضروری، حضور در اماکن پرازدحام پرهیز کنند که احتمال انتقال و شیوع بیماری در این مکان ها بسیار بالا می باشد.

امینی فرد عنوان کرد: مردم می توانند با رعایت توصیه های بهداشتی و خود مراقبتی و حفظ آرامش از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

وی در پایان گفت: مشکل کمبود ماسک به زودی رفع می شود و به اندازه کافی به داروخانه ها توزیع می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۴۷۶


ارسال