يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۰
باد و گردوخاک نصرت آباد را درهم کوبید/ دید افقی 400 متر شد
 
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان وبلوچستان گفت: وزش باد شدید و گردوخاک شعاع دید افقی در نصرت آباد زاهدن را به 400 متر کاهش داد.
حمود دیانتی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، اظهار داشت: همانطور که انتظار می رفت وزش باد شدید و گردوخاک از امروز در زاهدان و نواحی مرکزی استان آغاز شد و شعاع دید افقی در اکثر این مناطق را کاهش داد.

وی افزود: تا ساعت 20:30 دقیقه امشب بیشینه سرعت وزش باد در نصرت آباد زاهدان به 68 کیلومتر بر ساعت رسید که شعاع دید افقی را در محدوده اداره هواشناسی این شهر را به 400 متر رساند.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در زاهدان نیز بیشینه سرعت وزش باد تا این موقع به 18 متر بر ثانیه معادل 65 کیلومتر بر ساعت رسید و گردوخاک حاصل دید افقی را در محدوده فرودگاه زاهدان به 5000 متر کاهش داد.

دیانتی تصریح کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی وزش بادهای جنوبی تا فردا در زاهدان و نواحی مرکزی استان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: از فردا با شمالی شدن جریانات وزش باد شدید، نیمه شمالی استان را در بر می گیرد که علاوه بر خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا، موجب کاهش 7 تا 12 درجه ای دمای هوا می شود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: این کاهش دما  از پنج شنبه در شمال و از روز جمعه در نواحی مرکزی استان رخ می دهد که انتظار می رود موقتی باشد و از روز شنبه مجدد روند افزایش دما در سطح استان حاکم شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۴۷۹


ارسال