يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ,29 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۵
میرجاوه با دمای 34 درجه گرمترین شهر کشور در شبانه روز گذشته
 
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته میرجاوه در جنوب شرق زاهدان با دمای 34.2 درجه سلسیوس گرمترین شهر کشور شد.
محمود دیانتی در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: با تشدید جریانات جنوبی در شبانه روز گذشته و تشدید روند افزایش دما در استان، بیشینه دمای میرجاوه در جنوب شرق شهرستان زاهدان به34.2 درجه سلسیوس رسید و گرمترین شهر کشور شد.

وی افزود: پس از میرجاوه راسک و شهداد با دمای 34، ایرانشهر 33.7، قصرقند 33.2 و زهک با دمای 32.1 گرمترین شهرهای کشور در شبانه روز گذشته بودند.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی از امروز روند کاهش موقتی دما ابتدا در شمال استان و سپس در سایر نواحی مرکزی استان آغاز می شود.

دیانتی گفت: پیش بینی می شود دمای هوای استان بین 7 تا 12 درجه سلسیوس کاهش یابد و مجدد از روز شنبه روند افزایش دما در استان حاکم شود.

وی در ادامه به وزش بادهای شدید جنوبی در استان اشاره کرد و گفت: انتظار می رود امروز وزش بادهای جنوبی فعال در نواحی مرکزی استان فروکش کند.

این مسئول خاطرنشان  کرد: وزش بادهای شدید و سرد شمالی در شمال استان نیز آغاز شده که  سبب کاهش دید افقی در این نواحی شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۴۹۳


ارسال