يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ,29 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۵
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار:
عرضه قلیان ممنوع شد/ جمع آوری تمامی قلیان های سطح شهر با دستور دادستان چابهار
 
عبدالرسول خدمتی با اشاره به شیوع کرونا ویروس در کشور گفت: با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا، مصرف قلیان با توجه به شرایط فعلی متوقف شد.
به گزارش عصرهامون، عبدالرسول خدمتی؛ رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار  چهاربهاران، با اشاره به اینکه یکی از شیوع تاثیرگذار و پیشرفت بیماری کرونا، قلیان است بیان کرد: استعمال دخانیات به‌خصوص قلیان عامل موثر در انتقال و شیوع گسترده ویروس کرونا است و با توجه به حساسیت موضوع دادستانی شهرستان چابهار برای برخورد با تمام کسانی که قلیان ارائه می‌دهند برخورد جدی خواهد کرد.

وی افزود: با توجه به تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دستور دادستان در خصوص پیشگیری از کرونا ویروس؛ کلیه مراکز عرضه قلیان نسبت به جمع آوری قلیان ها اقدام کنند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان ادامه داد: در صورت عدم اقدام قطعا از سوی مقامات قضایی برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

وی گفت: از همه شهروندان درخواست می‌کنم در این زمینه با ما همکاری کنند و هر جا استعمال و عرضه قلیان را مشاهده کردند به سیستم بهداشتی و نیروی انتظامی و ارگان‌های ذی‌ربط اطلاع دهند، در درجه اول از استعمال خودداری کنند تا ما مجبور به برخورد نشویم.

خدمتی افزود: شهروندان به ویژه جوانان از مصرف قلیان خودداری کنند چراکه احتمال ابتلا از این طریق بسیار محتمل است.

وی با اشاره به اینکه اصلی‌ترین و مهم‌ترین را جلوگیری از انتقال بیماری رعایت بهداشت فردی است تصریح کرد: باید سیکل انتشار و شیوع این بیماری را قطع کنیم و شهروندان در این راستا عمل به توصیه‌های وزارت بهداشت و شبکه بهداشت و درمان شهرستان را مدنظر قرار دهند.
 
رییس مرکز بهداشت شهرستان خاطرنشان کرد: امیدوارم با همکاری مقامات قضایی به ویژه دادستان عمومی و انقلاب چابهار که با حساسیت ویژه ای پیگیر مسائل بهداشتی شهرستان هستند و همه دستگاه ها و نهاد ها در مهار و کنترل این ویروس موفق شویم.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۴۹۵


ارسال