چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
تست ابتلای 12 بیمار به کرونا در شمال سیستان و بلوچستان منفی اعلام شد/ بیمارستان سینا پذیرای موارد مشکوک خواهد بود
 
هادی میرزایی گفت: تاکنون تعداد ۱۲ نفر بیمار مشکوک در بیمارستان تنفسی سینا بستری شده اند که جواب تست کرونا همه بیماران منفی اعلام شده است.
به گزارش عصرهامون؛ هادی میرزایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: با توجه به ایجاد حساسیت در بین شهروندان آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان ها حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ نفر است که تنها افراد مشکوک به ویروس کرونا جدید بستری می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: تاکنون تعداد ۱۲ نفر بیمار مشکوک در بیمارستان تنفسی سینا بستری شدند که جواب تست کرونا همه بیماران منفی اعلام شده است.

وی ادامه داد: از روز اول به شیوع ویروس کرونا در چین تمام پرسنل دانشگاه به صورت آماده باش، فعالیت های پیشگیری را آغاز کرده اند که از مهمترین آنها کنترل اتباع افغانی در پایانه مرزی میلک است.

وی ادامه داد: همچنین پرسنل دانشگاه برای پیشگیری از این بیماری به صورت چهره به چهره رعایت نکات بهداشتی را به شهروندان آموزش می دهند.

میرزایی خاطرنشان کرد: راه های پیشگیری از این ویروس شستن مداوم دست ها با آب و صابون و همچنین پرهیز از رو بوسی کردن و دست دادن با افراد مشکوک است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل گفت: همچنین بیمارستان تنفسی سینا برای بستری بیماران مشکوک در نظر گرفته شده است که خوشبختانه هیچ مورد مثبتی از ویروس کرونا تا کنون در بین بیماران مشکوک نداشته ایم.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۴۹۶


ارسال