شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ,28 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷
یک کارشناس مذهبی؛
در شب لیله الرغائب بیماران ویروس کرونا را بسیار دعا کنیم
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی زاهدان گفت: اولین شب ماه رجب که لیله الرغائب نامیده شده است بسیار فرصت مناسبی است تا گرفتاران و بیماران ویروس کرونا را دعا کنیم تا زودتر شفا پیدا کنند.
حجت الاسلام علی خیور در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب می نامند و در این شب ملائك بر زمین نازل شده و سفره رحمت الهی را برای بندگان پهن می کنند تا بندگان از این سفره بهره مند گردند.

این کارشناس مذهبی افزود: لیله الرغائب یعنی شب دلدادگان و کسانی که طلب استغفار از خداوند دارند از این شب استفاده می کنند.

وی ادامه داد: خداوند متعال وعده داده است که اگر کسی نماز شب لیله الرغائب را بخواند شب اول قبر ثواب آن را به نیکوترین صورت به وی باز می گرداند و همچنین روزه گرفتن در روز پنجشنبه اول ماه رجب بسیار سفارش شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی زاهدان با اشاره به شیوه نماز شب لیله الرغائب گفت: چون شب جمعه شد مابین نماز مغرب و عشاء دوازده ركعت نماز اقامه شود كه هر دو ركعت به یك سلام ختم می شود و در هر ركعت یك مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود.

وی ادامه داد: چون دوازده ركعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذكر" اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله" گفته شود پس از آن در سجده هفتاد بار ذكر "سبوحٌ قدوسٌ رب الملائكة والروح" گفته شود.

خیور افزود: پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذكر "رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلی الاعظم" گفته شود و دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذكر "سبوح قدوس رب الملائكة والروح" گفته شود.

وی با اشاره به اینکه مردم می توانند در این شب حاجات خود را از خداوند متعال بگیرند بیان کرد: با توجه به بیماری مهلکی که این روزها گریبان گیر کشور و ملت عزیز ایران شده است می توانیم نماز خوانده و با دعا کردن از خدا بخواهیم تا این ویروس را از وجود مسلمین دور کند.

حجت الاسلام خیور درپایان خاطرنشان کرد: در این شب شفای بیماران را نیز از خداوند بخواهیم تا همه بندگان و مسلمین مخصوصا گرفتاران به ویروس کرونا به بهبودی رسیده و خطر از کشور ما و همه مسلمانان جهان برداشته شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۵۱۴


ارسال