دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ,6 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۴
یک ورزشکار؛
ایجاد نشاط زمینه ارتقای سلامت جامعه است/ضرورت ترویج فرهنگ ورزش
 
رئیس هئیت ووشو شهرستان ایرانشهر گفت: ترویج فرهنگ ورزش موجب ارتقای سلامت جامعه می شود.
به گزارش عصرهامون، احمد داروزهی در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: یکی از تاثیرات با ارزش ورزش کردن تضمین سلامت روح و جسم است که باید این امر در برنامه های روزمره هر شخصی گنجانده شود.
وی افزود: امروزه ورزش یکی از امور بسیار مهمی است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سرو کار دارند. عده ای از مردم، ورزشکار حرفه ای اند و گروهی ورزشکار آماتور.
دبیر هئیت ووشو شهرستان ایرانشهر ادامه داد: گروهی طرفدار و علاقه مند به ورزش و تمایل فراوان به دیدن برنامه ها، مسابقات و نمایش های‌ ورزشی دارند.
وی تصریح کرد: ورزش صبحگاهی فواید زیادی دارد که مهم ترین آن این است که یک ورزشکار می تواند هدف خود در رسیدن به آمادگی جسمانی را به دست آورد.
نماینده سبک لی چوپان ووشو سیستان و بلوچستان با اشاره به عدم توصیه ورزش در شب، خاطر نشان کرد: تحقیقات نشان داده که به طور میانگین 20 الی 30 دقیقه ورزش برای سه تا چهار روز در هفته می تواند خواب با آرامش و با کیفیت فراهم کند.
وی گفت: امروزه اکثر نوجوانان و جوانان برای حل معضلات و مشکلات زندگی اجتماعی و فردی و یا رهایی از تنش ها و فشارهای ناشی از نیازهای جسمی و روانی خویش به مسیرهای انحرافی متوسل می شوند. در حال که یکی از مفیدترین و سالم ترین سرگرمی ها و برنامه هایی که می تواند در پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تاثیر به سزایی داشته باشد ورزش است.
داروزهی در پایان برای کنترل بسیاری از خصوصیات دوران جوانی از قبیل عدم ثبات، بی حوصلگی، تخیلات، هیجانات جنسی به جوانان ورزش کردن را توصیه کرد و عنوان کرد: کلیه موارد فوق با انجام فعالیت های بدنی درست و کارآمد قابل اصلاح و تعدیل می باشند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۵۲۱


ارسال