دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ,6 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای با انتقاد از طرح جدید شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی گفت که این طرح پیوستگی قدس شرقی و کرانه باختری را از بین می‌برد.
به گزارش عصرهامون به نقل از فارس، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه از قصد رژیم صهیونیستی برای ایجاد شهرک جدید در کرانه باختری انتقاد کرد و گفت که این طرح پیوستگی منطقه‌ای میان قدس شرقی و کرانه باختری را از بین می‌برد.
بورل طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «اتحادیه اروپا بار دیگر از اسرائیل می‌خواهد ساخت شهرک‌ها ر ا متوقف کرده و از پیشبرد هرگونه ساخت و ساز خودداری کند. شهرک‌ها تحت قوانین بین‌المللی غیرقانونی هستند.»
در این بیانیه آمده است: «ما هر دو طرف را دعوت می‌کنیم تا وارد گفت‌وگو شده و از هرگونه اقدام یکجانبه که بقای راه‌حل دو دولت را تهدید می‌کند خودداری کنند.»
بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، سه‌شنبه گذشته دستور ساخت ۳۵۰۰ واحد شهرک‌نشینی جدید در شرق قدس اشغالی صادر کرد.
 منطقه یادشده نقطه اتصال شمال کرانه باختری و جنوب آن است از این رو اگر این پروژه جدید اجرایی شود ارتباط جغرافیایی میان دو طرف کرانه باختری قطع می‌شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۵۲۴


ارسال