سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:
مثلث شوم اضطراب، شایعه و کم اطلاعی عامل شیوع بیماری هاست/ دو پایگاه بهداشتی در مبادی ورودی شهر چابهار فعال خواهند شد
 
فرهاد دادگر گفت: در هر بیماری مثلث شوم اضطراب، شایعه و کم اطلاعی عامل شیوع بیماری هاست و باید آموزش و اطلاع رسانی گسترده را جدی بگیریم.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، فرهاد دادگر؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در جلسه شورای اداری شهرستان چابهار با اشاره به شیوع کرونا ویروس در کشور بیان کرد: کرونا ویروس در علم پزشکی سالهاست شناخته شده و آگاهی در خصوص آن وجود دارد.
 
وی افزود: سال ۲۰۰۳ این ویروس خود را در غالب بیماری سارس نشان داد و در سال ۲۰۱۲ نیز در غالب بیماری تنفسی دیگری با نام مرس و امروز نیز با نام کرونا ویروس جدید و یا کویید ۱۹ نمایان شده است.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ادامه داد: در شیوع هر بیماری مثلث شومی به نام اضطراب، شایعه و کم اطلاعی حاکم است و باید همه ما با نگاهی متفاوت و کنترل شرایط روانی جامعه از نگرانی های مردم در این خصوص بکاهیم و در مقابل، آموزش و اطلاع رسانی گسترده را جدی بگیریم.
 
وی گفت: گند زدایی مدارس و وسائط نقلیه حمل و نقل عمومی باید حتما انجام پذیرد، دقت شود نازل های پمپ بنزین عامل شیوع این ویروس در سطح گسترده هستند که باید روشی برای جلوگیری از این طریق تدبیر شود.
 
دادگر با اشاره به موارد مثبت کر‌ونا در سطح استان و جنوب استان تصریح کرد: به مردم توصیه جدی میکنیم که راه های انتقال این بیماری بسیار ساده است، لذا با سفرهای غیر ضروری به مناطق آلوده به ویژه چابهار، سلامت خود را به خطر نیندازند.
 
وی ادامه داد: پیش بینی دو پایگاه بهداشتی در مبادی ورودی شهر چابهار که به زودی فعال خواهند شد.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ضمن تشکر از همکاری مدیران اجرایی شهرستان خاطرنشان کرد: امیدواریم در کنترل و ریشه کنی این ویروس با همکاری و اطلاع رسانی صحیح به مردم موفق شویم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۵۳۲


ارسال