پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۰
فرماندار دلگان:
شایعات پردامنه جو روانی جامعه را ملتهب میکند/بیماری کرونا قابل پیشگیری است
 
فرماندار دلگان گفت:شایعات پردامنه و مطالب غیر مستند جو روانی جامعه را ملتهب میکند.
به گزارش عصرهامون، مجتبی شجاعی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ‌ بیان کرد: در شرایط کنونی کشور که تحت تاثیر بسیج عمومی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا قرار دارد، هر روز شایعات پردامنه و مطالب غیر مستند در بین خبر‌های رسمی و غیررسمی مرتبط با این بیماری، جو روانی جامعه را ملتهب می‌کند.

فرماندار دلگان گفت: در حالی که این بیماری قابل پیشگیری ، تشخیص و کنترل است و به همت دانشمندان کشورمان به زودی قابل درمان نیز خواهد شد، باید هوشیار بوده و با رعایت نکات بهداشتی، راه‌های انتقال آن گرفته شود.

وی اضافه کرد: برخی کاربران فضای مجازی بدون رعایت اخلاق، احساسات و عواطف جامعه و داشتن سواد رسانه ای و اصول اولیه مدیریت روانی جامعه در امر خبر رسانی، و در سایه انفعال دست اندرکاران رسمی تنویر و انعکاس دقیق اخبار مناسب، به این حوزه مهم، موجب تشویش اذهان عمومی، ایجاد وحشت و شبهه پراکنی شده و ناخواسته شبکه های ماهواره ای معاند را در این راه همراهی می کنند.

این مسئول افزود: لازم است در شرایط خاص فعلی، ابتلا به کرونا به یک مساله عمومی و به چشم بستری خطرناک نگاه شود و ضمن حفظ آرامش جامعه در عین نجابت و پرهیز از دست آویزکردن آن به عنوان شوخی، مورد هشدار عمومی از سوی خود مردم قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: لازم به توجه است، جنگ روانی ناجوانمردانه و تمام‌ عیار در فضای مجازی و رسانه‌های غربی علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف نمایش یک بحران اجتماعی – سیاسی از دل این بیماری کلید خورده است و لذا هوشیاری عمومی را می طلبد.

انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۶۴۳
مرجع : عصرهامون


ارسال