جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛
علما و روحانیون برگزاری هر گونه تجمع انسانی را منع کنند
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: افراد تاثیرگذار فرهنگی و معتمدین جامعه باید پیش قدم شوند و برای جلوگیری از ورود بیماری کرونا به مرحله بحرانی و غیر قابل کنترل، برگزاری هر گونه تجمع انسانی که منجر به انتشار ویروس می شود را منع نمایند.
به گزارش عصرهامون ؛ دکتر سید محمد هاشمی شهری به خبرنگار زاهدنیوز گفت: رسانه های جمعی، خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش مهم و تاریخی در انتقال آگاهی به مردم و حفظ آرامش جامعه بر عهده دارند.  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: بسیاری از افراد به ما می گویند که تمایل دارند در شرایط فعلی به توصیه پزشکان عمل کرده و در مجامعی مانند مجالس ختم و عروسی حضور پیدا نکنند امّا به خاطر رودربایستی های فرهنگی و فشارهای اجتماعی مجبورند تا در این جمع ها حاضر شوند.
 
وی ادامه داد: افراد تاثیرگذار فرهنگی و معتمدین جامعه اعم از روحانیون، امامان جمعه و جماعات، ریش سفیدان، هنرمندان و امثال آن باید پیش قدم شوند و برای جلوگیری از ورود بیماری به مرحله بحرانی و غیر قابل کنترل، برگزاری هر گونه تجمع انسانی که منجر به انتشار ویروس می شود را منع نمایند.

هاشمی شهری درپایان خاطرنشان کرد: اگر هر یک از ما وظیفه تاریخی و سنگینی که در زمینه فرهنگ سازی بر عهده داریم را به درستی انجام دهیم، مانند کادر بهداشتی، پزشکی و پرستاری به اسوه های مردمی و قهرمانان ملّی در مسیر مبارزه با کرونا تبدیل می شویم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۶۶۵


ارسال