چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان:
نظارت و کنترل محیط زیست بی پایان است
 
وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: نظارت محیط زیست در حوزه های گوناگون بر حسب وظایف ذاتی، بی تعلل و مداوم در دستور کار قرار دارد.
وحید پورمردان در گفت وگو با عصرهامون، گفت: محیط زیست سازمانی نظارتی است و در حوزه های حیات وحش و مناطق تحت مدیریت، وظایف اجرایی با شرایط خاصِ دانش محیط زیست را عهده دار است.

وی افزود: سازمان محیط زیست در حوزه های محیط زیست شهری و سایر موارد وظایف نظارتی داشته و با عضویت در دهها کمیته و کارگروه همراه سایر دستگاهها و همزمان با وظایف نظارتی خود در بسیاری از طرح ها و اقدامات استانی و ملی مشارکت دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: یکی از مواردی که محیط زیست براساس وظایف نظارتی خود بعنوان یک اولویت درجه اول در دستور کار خود دارد موضوع پسماندهای شهری و بیمارستانی است و این اداره کل با عضویت در کارگروه های استانی و شهرستانی و با تأکید فراوان در حال رصد و پیگیری موضوع از طریق ادارات حفاظت محیط زیست شهرستانها می باشد.

پورمردان اشاره کرد: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زابل با رصد بلندمدت و ارائه گزارش هایی در خصوص وضعیت پسماند در شهرستان زابل از پروسه جمع آوری تا مراحل پایانی و با تذکر چند باره به متصدیان مربوطه به دلیل عدم رعایت موازین و استانداردهای تعیین شده، موضوع را از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: موضوعات محیط زیست شهری و انسانی از جمله پسماندهای شهری و بیمارستانی، آلودگی های صنایع و ... از جمله وظایف نظارتی محیط زیست است که بصورت مداوم و بدون تعلل در حال پیگیری و بررسی است.

پورمردان اشاره کرد: محیط زیست بر حسب وظایف نظارتی خود همه اقدامات و نحوه عملکرد در موضوعات مرتبط را رصد کرده و با هشدارهای به موقع و در صورت لزوم صدور اخطاریه به صنایع و ... و همچنین با پیگیری از مراجع ذیصلاح عملکرد دستگاهها و ارگانهای این حوزه را تحت نظارت دارد و در صورت لزوم اقدامات قانونی در این خصوص را انجام خواهد داد.

پورمردان خاطرنشان کرد: موضوع پسماندهای شهری و بیمارستانی زابل با ارائه مستندات و پیگیری های دستگاه های نظارتی همچون حفاظت محیط زیست شهرستان زابل به دستگاه قضایی در دست اقدام و پیگیری جهت رفع معضل است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۷۴۷


ارسال