دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از صادرات یک میلیون و 987 هزار و 149 تن کالا در 11 ماهه سال جاری از پایانه های مرزی این استان خبر داد.
ایوب کرد در تشریح خبر فوق به خبرنگار عصرهامون سیمان، گاز مایع، هیدروکربن و میلگرد را عمده کالاهای صادر شده در 11 ماهه سال جاری از طریق پایانه های مرزی میلک و میرجاوه عنوان کرد و افزود: صادرات این مدت از پایانه مرزی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با یک میلیون و 563 هزار و 676 تن رشد 27 درصدی را نشان می دهد.

وی بیان کرد: پایانه مرزی میرجاوه با یک میلیون و 112 هزار و 896 تن کالا و رشد 80 درصدی، پیشتاز در صادرات کالا این مدت در سیستان و بلوچستان بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تصریح کرد: 129 هزار و 319 تن کالا نیز در این مدت از طریق پایانه مرزی میرجاوه وارد استان شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 8 درصد رشد را نشان می دهد.

کرد تردد های مسافری ثبت شده در پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان را 853 هزار و 621 مسافر عنوان کرد و افزود: این تردد ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 615 هزار و 600 نفر، رشد 39 درصدی نشان می دهد.

وی با بیان اینکه طرح مسائلی نظیر توسعه تجارت منطقه ای و بین المللی بدون توجه به مقوله حمل و نقل و ترانزیت عملاً بی ثمر خواهد بود، خاطر نشان کرد: اصلی ترین قابلیت توسعه سیستان و بلوچستان به دلیل برخورداری از شرایط ممتاز ژئوپولتیک و استقرار در کنار آب های آزاد بین المللی خارج از تنگه هرمز، تجارت خارجی، ترانزیت و حمل و نقل است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در پایان گفت: در این راستا رویکرد این اداره کل در حوزه پایانه های مرزی با توجه به نتایج ارزشمند صادرات و تجارت در کسـب درآمـد ارزی، ایجـاد فرصت هـای شـغلی جدیـد و افزایـش نفـوذ منطقه ای کشورمان، توسعه و ایجاد زیرساخت های لازم برای گسترش فعالیت های اقتصادی و حمل و نقل برنامه ریزی شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۷۷۶


ارسال