جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ,3 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۱
راهی برای لاغری متاهل ها
 
کاهش وزن پروسه سختی می باشد، مخصوصا اگر بخواهید این کار را به تنهایی انجام دهید. اگر متاهل هستید، می توانید کمی این کار را راحت تر و سرگرم کننده تر کنید.
 به گزارش عصر هامون، بسیاری از مطالعات نشان می دهد افرادی که گروهی کار می کنند و حمایت دیگران را در طول کاهش وزن دارا هستند، زمان راحت تری را در این دوران سپری می کنند و می توانند این کاهش وزن را در طولانی مدت نگه دارند و اگر شما و همسرتان هر دو نیاز به کاهش وزن دارید، می توانید این کار را همراه با یکدیگر انجام دهید.
با انجام این کار حمایت یکدیگر را خواهید داشت و می توانید انگیزه کافی را به هم بدهید. به همین دلیل بهتر است که یک برنامه کاهش وزن را به همراه یکدیگر تنظیم کنید تا هر دو بتوانید از فواید آن بهره مند شوید و به یک وزن سالم برسید.
کاهش وزن بعد ازدواج به صورت زن و شوهری
بخش اول: یک برنامه کاهش وزن تنظیم کنید.
1. با یکدیگر برنامه ریزی برای وعده غذایی سالم داشته باشید و یکی از اولین چیزهایی که شما و همسرتان به آن نیاز دارید، طراحی یک برنامه غذایی می باشد. این کار باعث می شود که با کمک یکدیگر تصمیم بگیرید که چه چیزهایی بخورید وچه مدت از آن استفاده کنید.
مطالعات نشان می دهد که هر چقدر برنامه غذایی شما اصولی تر باشد، کاهش وزن تان سریع تر و موثرتر خواهد بود و می توانید مدتی را اختصاص دهید تا در کنار یکدیگر بنشینید و غذا هایی را که دوست دارید روی کاغذ بنویسید و هر دو باید در مورد غذاهای مصرفی به توافق برسید تا در طول آن دچار مشکل نشوید و کنار نکشید.
تمام وعده های غذایی، صبحانه، ناهار و شام و حتی میان وعده ها را نیز باید در این برنامه قید کنید. هفته های بعدی را نیز در نظر بگیرید که این کار باعث می شود موقع انجام رژیم دچار سردرگمی نشوید.
2. تصمیم بگیرید که می خواهید چه مقدار وزن کم کنید.
یکی دیگر از کارهایی که نیاز به انجام آن دارید، این است که تصمیم بگیرید هر کدام از شما نیاز به چه میزان کاهش وزن دارید و این ها به شما کمک می کند که اهداف خود را چه از لحاظ رژیم و چه از لحاظ تمرینی راحت تر تنظیم کنید و زمانی که در حال تلاش برای کاهش وزن هستید، باید سعی کنید مواردی مثل سن، جنسیت و قدرت خود را حتما در نظر بگیرید و برای راحت تر شدن کار می توانید از یک معیار استاندارد مثل bmi استفاده کنید تا به شما بگوید که چه میزان نیاز به کاهش وزن دارید.
می توانید از محاسبه گر آنلاین bmi استفاده کنید که این برنامه به شما می گوید چه مقدار اضافه وزن یا کمبود وزن دارید. Bmi زیر 18 و نیم برابر با کمبود وزن، بین هجده و نیم تا 24.9 وزن متعادل، بین 25 تا 30 اضافه وزن و بالای 30 چاقی.
همچنین می توانید bmi را خودتان نیز در منزل حساب کنید و وزن خود را به کیلوگرم تقسیم بر قد به متر به توان 2 کنید.
3. با یکدیگر هدفی تنظیم کنید.
یکی از بهترین بخش های کاهش وزن این است که زوج با یکدیگر شروع به تنظیم اهداف کنند، از همدیگر حمایت کنند و پیشرفت یکدیگر را ببینند. زمانی که هر دوی شما شروع به تنظیم اهدافی برای کاهش وزن می کنید؟ مطمئن باشید که این اهداف کاملا واقع بینانه هستند و اگر میزان کاهش وزن شما زیاد است یا می خواهید که به سرعت این کار را انجام دهید، مطمئن باشید که این کار نشدنی است. مثلا متخصصان پیشنهاد می کنند که هر هفته باید توقع نیم کیلو تا یک کیلو کاهش وزن داشته باشید.
پس اگر می خواهید که هفته ای 6 کیلو کاهش وزن داشته باشید، بدانید که این کار را نمی توان در یک هفته انجام داد و حداقل به سه هفته نیاز دارید. اگر نیاز شما به کاهش وزن بسیار بالاست، باید هدف های چندگانه تنظیم کنید و هدف اولیه شما باید کاهش وزن چهار و نیم کیلویی باشد و هدف ثانویه شما نیز باید حدود 3 و نیم کیلو باشد. همچنین می توانید برای این اهداف یک نقطه پایان نیز قرار دهید و ممکن است نیاز شما برای کاهش وزن متفاوت باشد اما بهتر است که آن را طوری تنظیم کنید که روز پایان آن با یکدیگر برابر باشد.
4. اندازه گیری های مربوط به یکدیگر را برای هم انجام دهید
معمولا این افراد هنگام کاهش وزن فراموش می کنند که اندازه گیری ها را انجام دهند. اگرچه که شما در این امر می توانید این کار را به همسرتان بسپارید و اندازه گیری کاری است که هنگام رژیم باید آن را به طور منظم انجام داد تا مطمئن شوید که به اهداف خود نزدیک هستید و راه درستی را در پیش گرفته اید.
مثلاً باید یک روز را در هفته تعیین کنید و در آن روز هر دو خودتان را وزن کنید و مطالعات نشان می دهد افرادی که به طور منظم وزن و پیشرفت خود را هنگام کاهش وزن بررسی می کنند، موفقیت آن ها در طولانی مدت بالاتر است و بیشتر می توانند این کاهش وزن را نگه دارند.
بخش دوم:دنبال کردن یک سبک زندگی و رژیم غذایی سالم
1. وعده غذایی خود را اندازه بگیرید:
زمانی که در حال کاهش وزن هستید و چنین کار را به تنهایی و یا با همسر خود انجام می دهید، سایز وعده های غذایی نقش مهمی را در رژیم شما ایفا می کنند و می توانند شما را زودتر به کاهش وزن مورد نظر برسانند. هر دوی شما نیز می توانید سایز موردنظر غذای خود را تعیین کنید تا بتوانید به وزن مناسب برسید و اگر وعده های غذایی شما بیش از حد پر و زیاد است و حتی از غذا های سالم نیز تشکیل شده است، بهتر است که کالری آن را کاهش دهید زیرا در این صورت کاهش وزن خوبی نخواهید داشت.
یکی از مزایای رژیم گرفتن همراه با همسر این است که می توانید یکدیگر را کنترل کنید زیرا اگر فرد خودش بخواهد این کار را به تنهایی انجام دهد، قطعاً در زمان هایی از قوانین خود سرپیچی خواهد کرد.
2. منابع پروتئینی را برای خود تعیین کنید تا هر دو به آن ها علاقه داشته باشید:
هنگام انجام رژیم غذایی باید سعی کنید که پروتئین ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید و حال می توانید با سلیقه یکدیگر این منابع پروتئینی را انتخاب کنید که هر دو به آن علاقه داشته باشید و مصرف آن برایتان لذت بخش باشد. البته پروتئین تنها ماده ضروری برای بدن نیست اما می تواند نقش زیادی را در پروسه کاهش وزن داشته باشد. پروتئین می تواند عضلات شما را بسازد و متابولیسم و سوخت و ساز بدن را نیز افزایش دهد.
پروتئین همچنین نقش موثری در هضم غذای شما دارد و باید از غذا های دیگر مثل کربوهیدرات، بیشتر به روتئین توجه کنید.
3. به میزان کافی میوه و سبزیجات مصرف کنید:
هر دوی شما نیاز دارید که روی میوه و سبزیجات در طول روز به اندازه کافی تمرکز کنید که این غذاها مثل پروتئین می توانند در کاهش وزن شما موثر باشند . میوه ها و سبزیجات باید نصف وعده غذای شما را شامل شود و علت آن هم این است که این وعده های غذایی کالری کمی دارند. میوه و سبزیجات در زمان زیادی شما را سیر نگه می دارد و بنابراین هنگام رعایت آن دچار سختی نخواهید شد.
در روز حداقل باید یک یا دو فنجان میوه مصرف کنید و یک فنجان سبزیجات نیز باید در رژیم غذایی شما وجود داشته باشد.
4. حتماً باید از غلاتی استفاده کنید که صددرصد غلات کامل باشد.
در طول پروسه کاهش وزن باید سعی کنید که موادی مصرف کنید که کاهش وزن را سرعت می بخشد. باید از غلات کامل 100 درصد استفاده کنید و مطالعات نشان می دهد زمانی که کربوهیدرات را محدود می کنید، کاهش وزن شما سریع تر خواهد شد.
کالری روی بسته های مواد غذایی را مطالعه کنید، باید میزان آن ها حداقل باشد. مثلاً یک تکه نان معمولاً یک وعده غذایی برای افراد رژیمی محسوب می شود. یک فنجان برنج قهوه ای نیز برابر با دو وعده غذایی می باشد. پس باید غلات کاملی را استفاده کنید که فیبر بالایی دارند. مثلاً می توانید از برنج گندمی یا پاستای گندمی استفاده کنید.
5. به یکدیگر در کاهش مواد مضر و میان وعده کمک کنید.
افراد معمولا از مصرف مواد غذایی مضر رنج می برند. معمولا آن ها عادت دارند که بعد از شام نیز موادی را مصرف کنند که باعث افزایش وزن شان می شود. اگر که میان وعده را کاملاً درست مصرف کنید، به کاهش وزن خواهد رسید اما بسیار سخت است که بخواهیم میان وعده ها را از نظر کالری کنترل کنیم. تنها زمان هایی اجازه دارید میان وعده مصرف کنید که واقعا گرسنه هستید و بیشتر از دو ساعت تا وعده بعدی زمان باقی مانده است. میان وعده های شما نباید بیش از 150 کالری داشته باشد. اگر مشاهده کردید که همسر شما بعد از شام به سراغ میان وعده رفت، باید جلوی او را بگیرید و به او یادآوری کنید که در حال کاهش وزن می باشید.
6. راه هایی را برای فعال بودن پیدا کنید.
علاوه بر رژیم باید سعی کنید تمرینات منظم را برای کاهش وزن داشته باشید. باید سعی کنید که با همسر خود فعالیت هایی را انجام دهید که برای هر دویتان راحت باشد. مطالعات نشان می دهد که فواید زیادی در تمرین کردن با همسر وجود دارد. اول اینکه انگیزه شما بالا می رود و می توانید در مواقعی که حوصله ندارید، روی انگیزه یکدیگر حساب کنید. علاوه بر آن باعث می شود که برای انجام تمرینات سخت تر به یکدیگر کمک کنید و آن را لذت بخش تر سازید. هر دوی شما باید حدوداً تمرینات کاردیو را به مدت 150 دقیقه در هفته انجام دهید و دو یا سه روز تمرینات قدرتی را به کار بگیرید.
بخش سوم: در تیم ورزشی عضو شوید
1. صبور باشید:
یکی از مهم ترین چیزهایی که در کاهش وزن زوج ها به یکدیگر کمک می کند، این است که صبور باشید و به یکدیگر کمک کنید. شاید در تمام موارد دیگر موافق نباشید اما بهتر است که گاهی اوقات نظرات یکدیگر را قبول کنید، مثلاً می توانید به دیگر پاداش دهید.
به عنوان مثال اگر همسر شما بهتر از شما عمل کرد، می توانید وعده غذایی را مصرف کنید که مورد علاقه او می باشد. این کار باعث می شود که رقابت و انگیزه شما بالا برود. اگر مرتبا با یکدیگر مخالفت می کنید و کاهش وزن شما باعث دعوا و جر و بحث می شود، بهتر است که کمی به فواید این کار نیز فکر کنید. باید صبوری کامل را در این راه داشته باشید. به قول ها و تعهدات یکدیگر نیز پایدار باشید.
2. خودتان را با یکدیگر مقایسه نکنید:
اگر چه ممکن است رقابت به میزان کم بتواند تشویق کننده و انگیزه دهنده باشد اما گاهی اوقات اثرات جانبی و منفی نخواهد داشت. باید سعی کنیم که یک رقابت سرگرم کننده و لذت بخش را دنبال کنیم. یکی از چیزهایی که در مورد کاهش وزن دو نفری همیشه صدق می کند، این است که یکی از افراد زودتر از دیگری کاهش وزن خواهد داشت. باید در این مورد سعی کنید که بررسی کنید و ببینید که آیا تلاش فرد دیگری از شما بیشتر بوده یا اینکه بدن او اینگونه است.
در هر صورت باید در نظر بگیرید که شما دو انسان متفاوت با ویژگی های متفاوت هستید و نتایج شما نیز با یکدیگر فرق می کند. در انگیزه دادن به همسر خود پیشقدم شوید. مخصوصاً اگر شما سرعت بیشتری نسبت به او دارید.
3. فعالیت هایی را انتخاب کنید که در آن غذا نقشی ندارد و از آنها لذت ببرید:
زمانی که در حال کاهش وزن با یکدیگر هستید، باید سعی کنید که زمان زیادی را با یکدیگر سپری کرده و به انجام فعالیت های سالم بپردازید که به کاهش وزن شما نیز آسیب نزند. شاید برای شما نیز سخت باشد که به رژیم خود پایبند باشید. می توانید که جایگزین هایی را برای سرگرمی مثل غذا خوردن انتخاب کنید که انجام آن نیز راحت باشد. مثلاً به جای اینکه روز یکشنبه با یکدیگر برای صرف صبحانه به بیرون بروید، می توانید کوهنوردی را انتخاب کنید. به جای سفارش دادن پیتزا در شب جمعه می توانید خودتان یک پیتزای رژیمی و سالم در منزل درست کنید.
4. آشپزی کردن با یکدیگر برای کاهش وزن:
یکی از بخش های هیجان انگیز در کاهش وزن این است که زوج ها با یکدیگر شروع به آشپزی کنند و این کار به شما کمک می کند که انگیزه بیشتری داشته باشید و بتوانید غذا های زیادی را با یکدیگر به اشتراک بگذارید که این کار بسیار سرگرم کننده و سالم خواهد بود. مثلاً می توانید تصمیم بگیرید که هر شب با یکدیگر آشپزی کنید یا این کار را به یک شب درمیان موکول کنید و هر شب یک نفر وظیفه آشپزی داشته باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۷۷۸


ارسال