چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳
علیرغم هشدار مسئولان؛
عدم توجه به توصیه های وزارت بهداشت در زابل/تجمع های بی مورد باعث نگرانی شهروندان می شود
 
علیرغم هشدار مسئولان مبنی بر عدم تجمع برای پیشگیری از ویروس کررونا، در شهرستان زابل مردم برای خرید گوسفند و کود کشاورزی در یک مکان جمع شده که این امر زمینه نگرانی شهروندان سیستانی را فراهم کرده است.
به گزارش عصرهامون  به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا ؛ در روزهای پایانی سال مردم با پدیده ای جدید از بیماری ها آشنا شدند که پیشگیری آن تنها، ماندن در خانه و رعایت بهداشت فردی عنوان می شود.

ویروس کرونا که این روزها به اخبار روز کشور تبدیل شده است بسیاری از مردم را خانه نشین کرده، مردم ایران با رعایت نکات بهداشتی سلامتی خود را در مقابل این بیماری تضمین می کنند. در منطقه سیستان علیرغما اعلام رسمی وزارت بهداشت که سه فرد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان سینا این منطقه بستری هستند مردم دست از تجمع های بی مورد بر نداشته به گونه ای که میدان مال یا همان محل خرید و فروش گوسفند مهمترین مرکز تجمع در زابل عنوان می شود و روزانه صد ها دامدار از سراسر سیستان برای فروش دام خود به این محل مراجعه می کنند.
 

 
در کنار دامداران مردم نیز برای خرید به صف می شوند و از رعایت ابتدایی ترین نکات بهداشتی نیز چشم پوشی می کنند. همچنین با آغاز فصل زراعی جدید، کشاورزان برای دریافت سهمیه کود خود در صف های شلوغ تجمع کرده اند که این امر نیز باعث تشدید نگرانی در بین سایر شهروندان شده است.

جواد اکبری زاده، معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل در این خصوص گفت: هر گونه تجمع باعث گسترش ویروس در بین مردم می شود.
وی افزود: مردم تا اطلاع ثانوی از شرکت در هر گونه تجمع باید خودداری کنند.
 

 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۷۸۹


ارسال