چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸
بارش باران و برف سیستان و بلوچستان را فرا می گیرد
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بعداز ظهر امروز رگبار ملایم تا متوسط نواحی مرکزی و جنوب استان را فرا می گیرد که انتظار می رود بارش های تفتان از نوع برف باشد.
محسن حیدری در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از امروز بارش باران و رگبار باران نواحی مرکزی به ویژه خاش، دلگان و بزمان و با شدت کمتر نواحی جنوبی و سواحل استان را فرا می گیرد.
وی ادامه داد: با توجه به سرمای حاکم در نواحی مرکزی استان پیش بینی می شود بارش های این منطقه به ویژه کوه تفتان از نوع برف باشد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه احتمال جاری شدن موقتی روان آب و لغزندگی جاده ها نیز وجود دارد، افزود: توصیه می شود از رفتن به ارتفاعات در زمان بارش باران و صاعقه و تردد در حاشیه مسیل ها خودداری شود.
حیدری ادامه داد: با توجه شاخص های هم رفت احتمال وقوع رعد و برق در مناطق مرکزی و جنوبی استان نیز وجود دارد.
وی وزش تندبادهای موقتی را مخاطره احتمالی دیگر مناطق تحت تأثیر سامانه بارشی عنوان کرد و گفت: وزش این بادها منجر به خیزش گردوخاک موقت، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا نیز می شود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به ادامه وزش بادهای شمالی تا روز جمعه در شمال استان اشاره کرد و افزود: وزش این بادها منجر به تداوم سرمای شبانه به ویژه در طول شب می شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۷۹۱


ارسال