دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۴
از ابتدای سال تاکنون رخ داد؛
نصب بیش از 7 هزار علائم ایمنی و راهداری در جاده های سیستان وبلوچستان
 
ایوب کرد، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان از نصب 7 هزار و 500 عدد انواع علائم ایمنی در جاده های نیمه شمالی استان خبر داد.
ایوب کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون از نصب 7 هزار و 500 عدد تابلو و علائم ایمنی در محورهای مواصلاتی استان در یازده ماهه سال جاری به منظور افزایش ایمنی مسیرها و تسهیل در تردد مسافران خبر داد.

وی با بیان اینکه علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی نقش بسزایی در کاهش حوادث جاده ای و تلفات ناشی از آن دارد، اظهار داشت: علائم نصب شده این مدت شامل تابلوهای ایمنی، اخباری، انتظامی و مسیر نما است.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین همکاران ما در اداره ایمنی و حریم راه علاوه بر نصب علائم اقدام به خط کشی یک هزار و 920 کیلومتر مسیر، نصب 6 کیلومتر گاردریل و حدود چهار کیلومتر نیوجرسی و مجموعاً 850 متر مربع تابلو اطلاعاتی کرده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اجرای 150 کیلومتر شیار لرزاننده، 5 کیلومتر روشنایی طولی، نصب 75 مورد چراغ چشمک زن و همچنین نصب و ایمن سازی  85 مورد سر گاردریل از دیگر اقدامات اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه های استان در 11 ماهه سال جاری بوده است.

کرد بیان کرد: همکاران ما تعمیر و نگهداری 130 متر مربع تابلو اطلاعاتی و شستشوی و نظافت سه هزار و 500 عدد تابلو ایمنی را از نیز در این مدت مورد توجه قرار دادند.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین دغدغه های اجتماعی کاهش تعداد سوانح جاده ای و تلفات جانی و مالی ناشی از آن است که تحقق این هدف علاوه بر افزایش ضریب ایمنی تردد از طریق نصب و نگهداری علائم و تابلوهای مختلف جاده ای، با فرهنگ سازی و تشویق کاربران جاده به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۸۱۶


ارسال