چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:
تدابیر اندیشیده در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا در چابهار در حال اجراست/ پیش بینی 80 تختخواب برای مبتلایان کرونایی
 
فرهاد دادگر درخصوص تدابیر اندیشیده شده برای مهار و کنترل ویروس کرونا در چابهار گفت: پیشگیری ها در چابهار و شهرهای اطراف آن به خوبی جواب داده است.
به گزارش عصرهامون، فرهاد دادگر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار چهاربهاران، بیان کرد: پیشگیری ها در چابهار و شهرهای اطراف آن به خوبی جواب داده است و اگر به همین منوال پیش برود، مشکلی برای شهروندان جنوب سیستان و بلوچستان پیش نخواهد آمد.

وی افزود: در امر قرنطینه کردن شهرها و بستن مبادی ورودی آنها ما تصمیم‌گیرنده نیستیم و فقط می توانیم در این زمینه به فرمانداران پیشنهاد بدهیم.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در پاسخ به اینکه آیا در صورت شیوع بیماری کرونا در چابهار و شهرهای اطراف آن جایی برای درمان مبتلایان به کرونا نظر گرفته شده است یا خیر، گفت: مرکز غربالگری در بیمارستان چابهار به صورت جداگانه برای این امر در نظر گرفته شده است.
 
وی با ابراز امیدواری نسبت به خوب بودن اوضاع در چابهار و نتیجه دادن پیشگیری ها تا به الان، تصریح کرد: در چابهار ۸۰ تختخواب در نظر گرفته شده؛ علاوه بر این در صورت نیاز ۶۰ تختخواب در یک مرکز جامع سلامت دیگر برای مبارزه با کرونا دارد مدار خواهد شد.
 
دادگر در زمینه تامین نیروهای لازم برای زمان شیوع این بیماری نیز گفت: مسلماً در صورت شروع این اتفاق، تمامی پرسنل ها و کادر درمان برای مبارزه با بیماری کرونا، دیگر بخش ها را تعطیل خواهند کرد و برای این امر در نظر گرفته خواهند شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۸۵۸


ارسال