چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ,27 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹
توصیه های دامپزشکی سیستان وبلوچستان در رابطه با کرونا؛
فرآورده های خام دامی را در منزل خرد کنید
 
مهدی حسینی، مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان گفت: در راستای پیگشیری از ویروس کرونا شهروندان باید فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را در خانه فریز وخرد کنند.
مهدی حسینی، مدیرکل دامپزشکی استان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: شهروندان باید به منظور جلوگیری از انتقال مکانیکی و کاهش خطر گسترش محیطی ویروس بیماری کرونای جدید رعایت موارد بهداشتی را اکیدا رعایت کنند.
 
وی بیان کرد: شهروندان باید از هر گونه خرید و فروش مرغ زنده به دلیل نامشخص بودن منبع تامین(حمل با خودرو و تجهیزات آلوده)، مبدا ورود و عدم نظارت بهداشتی، دوره پرهیز از مصرف داروها و ... خودداری کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: کلیه فرآورده های خام دامی مورد نیاز از جمله گوشت مرغ را باید به صورت بسته بندی کامل خریداری و در منزل پس از ضدعفونی سطح بسته بندی، خرد کرد.
 
به گفته مدیرکل دامپزشکی استان، هرگونه قطعه بندی گوشت مرغ، فرآوری، تهیه جوجه کباب، طعم دار کردن و ... در مراکز عرضه ممنوع می باشد، همچنین هرگونه فرآوری و طعم دار کردن گوشت قرمز ممنوع بوده و چرخ کردن گوشت فقط به درخواست و در حضور مشتری با رعایت ضوابط بهداشتی مجازی می باشد.

وی تصریح کرد: شهروندان از خرید فرآورده های خام دامی(مرغ، ماهی، گوشت، تخم مرغ و...) در اماکن روباز، بازراچه ای محلی، خودروهای سیار و دوره گرد خودداری کنند.

حسینی در تکمیل مطلب فوق با بیان اینکه این مراکزاستفاده از ماسک، کلاه، دستکش، پیش بند و لباس کار ضروری است، گفت: به منظور کاهش تماس ماهی و میگو با سطوح و دست، از قطعه قطعه کردن و تمیزکردن این اقلام در مراکز خودداری شود.

مدیرکل دامپزشکی استان با بیان اینکه دفع پسماندها در مراکز عرضه باید به شیوه های بهداشتی در سطل های درب دار پدالی صورت گیرد، افزود: باید ابزار و تجهیزات از جمله یخچال و فریزر، میزکار، تخته گوشت، چاقو، ساطور، سینی، چر گوشت، ترازو و .. به طور مستمر گندزدایی شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۱۸۵۹


ارسال