يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ,25 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳
سرپرست پلیس فتا هشدار داد
برخورد قانونی با فروشندگان مجازی مواد محترقه در سیستان و بلوچستان
 
حسن کیخا گفت: با فروشندگان مواد محترقه در فضای مجازی برخورد قانونی می شود.
حسن کیخا، سرپرست پلیس فتا استان در گفت و گو با عصرهامون گفت: خرید و فروش مواد محترقه در فضای مجازی هم رسوخ کرده است و شاهد این هستیم که در این روزهای بحرانی بیماری کرونا، سایت ها و صفحه هایی در شبکه های اجتماعی فضای مجازی اقدام به فروش مواد محترقه و تشویق کاربران فضای مجازی به برپایی پرشور این جشن می کنند.

وی افزود: همواره پیشگیری مقدم بر درمان بوده و پلیس فتا نیز در راستای انجام وظایف خود و جلوگیری از آسیب های احتمالی در چهار شنبه آخر سال و ایام نوروز اقدام به شناسایی سایت و صفحه های فعال در زمینه ساخت و فروش مواد محترقه در فضای مجازی می کند.

سرپرست پلیس فتا استان با هشدار به فروشندگان مواد محترقه و منفجره در فضای مجازی خاطرنشان کرد: ایجاد سایت و صفحه هایی که اقدام به خرید، فروش و تبلیغ مواد محترقه و منفجره می‌کنند، بر اساس مواد یک تا چهار قانون مجازات اسلامی (قاچاق اسلحه، مهمات، دارندگان سلاح و مهمات غیر مجاز)، مرتکب جرم شده و برابر قانون با آن ها برخورد خواهد شد.

کیخا اضافه کرد: والدین همواره باید مراقب فرزندان خود وعملکرد آنها در فضای مجازی باشند و همراهی فرزندان در این فضا مورد تاکید است، متاسفانه برخی سایت‌ها در فضای مجازی اقدام به آموزش ساخت مواد محترقه می کنند و خانواده‌ها باید در این خصوص مراقب فرزندان خود باشند چرا که عدم آشنایی کودکان با این مواد و آموزش ناقص سایت ها در این خصوص بسیار خطرناک است.

وی اظهار کرد: باید بدانیم خریداران مواد محترقه در فضای مجازی اغلب نوجوانان و جوانان هستند و کلاهبرداران نیز با آگاهی از این موضوع  اقدام به ایجاد درگاه‌های پرداخت جعلی یا فیشینگ می کنند و از این طریق با سرقت اطلاعات حساب بانکی افراد حساب آن ها را خالی می‌کنند.

سرپرست پلیس فتا استان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، با برگزاری تجمعات در چهارشنبه آخر سال سبب تشدید شیوع این ویروس نشویم و امسال در خانه خود بمانیم.

کیخا خاطر نشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir در اختیار کلیه کاربران قرار دارد و با توجه به نیازمندی خود می‌توانند از محتوای کاربردی بارگذاری شده در وب سایت بهره بگیرند و کاربران در صورت مواجهه با صفحات دارای محتوای مجرمانه می‌توانند آن را در بخش ثبت گزارش مردمی وب سایت، با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۰۱۱


ارسال