شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۸
مروری بر اتفاقات تلخ و شیرین سال ۹۸؛
شهادت حاج قاسم و سیل سیستان و بلوچستان تلخ ترین حادثه امسال/حضور پرشور در انتخابات خاطره ساز شد
 
مسئولین سیستان و بلوچستان شهادت حاج قاسم و سیل این استان را تلخ ترین اتفاق سال 1398 دانسته و از حضور پرشور مردم در انتخابات به عنوان خاطره ای شیرین و به یاد ماندنی یاد کردند.
به گزارش عصرهامون، سال 98 نیز با تمامی خاطرات تلخ و شیرینش به پایان رسیده و امروز آخرین روز از این سال پر حادثه است و زندگی همچنان جریان دارد.

در همین راستا به سراغ مسئولین، نمایندگان مجلس و علمای سیستان و بلوچستان رفته تا خاطرات تلخ و شیرین آنان در این سال را جویا شده و بهترین و بدترین اتفاق سال را از نگاه آنان بررسی کنیم.
 
 

شهادت سردار دلها غم انگیزترین اتفاق سال98بود
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما،  گفت: مهم ترین اتفاق شیرین در سال 98 برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود.

وی در تکمیل مطلب فوق، افزود: انتخابات اخیر با مطلوبیت های بالا، مشارکت خوب، بدون حاشیه و با حضور پرشور و باهیجان مردم در ایرانشهر برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر ادامه داد: نتایج اعلام شده انتخابات بدون حاشیه و به دور از هر اعتراض بود که شیرینی این اتفاق بر جا ماند و باعث از بین رفتن تمام خستگی های حاصل از اجرای آن شد.

وی عنوان کرد: تلخ ترین پدیده ای که در سطح ملی اتفاق افتاد شهادت سردار قاسم سلیمانی بود.

کوثری اضافه کرد: حادثه ای بسیار جانگداز بود و شهید سلیمانی از معدود سردارانی بود که پیدا کردن جانشین برایش کار آسانی باشد، اگر چه غیر ممکن هم نبود.

وی عنوان کرد: شهید قاسم سلیمانی بزرگ مرد هسته نظامی بود و الگویی به تمام عیار برای رده نیروهای مسلح و عموم محسوب می شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: اتفاق تلخ دیگر سال 98 از دست دادن نماینده مجلس حوزه انتخابیه ایرانشهر، مرحوم محمد نعیم امینی فرد بود.

وی در تکمیل مطلب فوق، خاطر نشان کرد: بسیاری از زیر ساخت هایی که هم اکنون در ایرانشهر وجود دارد حاصل تلاش های بی وقفه مرحوم امینی فرد، نماینده مجلس حوزه انتخابیه می باشد و اگر این شخص زنده بود، مردم در شرایط بحرانی کرونا، شاید تا این حد دست به گریبان مشکلات نبودند.
 


برگزاری پرشور انتخابات، شیرین ترین اتفاق سال 98 بود
غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: تلخ ترین اتفاق سال را می توان شیوع ویروس کرونا در زابل دانست.

وی افزود: همچنین شیرین ترین اتفاق سال نیز شرکت بی نظیر مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی بود که به جرات می توان گفت یکی از بهترین و پر شور ترین انتخابات بعد از انقلاب اسلامی ایران بوده است.

فرماندار زابل بیان داشت: در این انتخابات همه نمایندگان به رای خود قانع بودند و هیچگونه اعتراضی به آن نداشتند.
 


سیلاب سیستان و بلوچستان تلخ ترین حادثه استان
حجت الاسلام محمود پارسا امام جمعه شهر بنجار هم در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: از تلخ ترین اتفاق سال می توان به شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد.
وی ادامه داد: همچنین سیلاب سیستان و بلوچستان در ابتدا و اواخر سال ۹۸ نیز یکی دیگر از تلخ ترین اتفاقات این سال بود.
حجت الاسلام پارسا شرکت با شکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را شیرین ترین اتفاق سال نامید و گفت: مردم انقلابی سیستان هر سال شکوه و عظمت شرکت در جشن پیروزی انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان می کشند که این اتفاق شیرین ترین اتفاق هر سال است.
 
حبیب الله دهمرده در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: تلخ ترین اتفاق سال ۹۸ را میتوان  شهادت سردار سلیمانی دانست.

وی افزود :  گران شدن بنزین و شیوع ویروس کرونا که هر دو از بی تدبیری و سو مدیریت سر چشمه میگیرد هم می تواند در  در سال ۹۸ در لیست اتفاقات تلخ قرار گیرد.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:. ریشه کن کردن داعش به دست جمهوری اسلامی ایران و همچنین سیلی محکم ایران به آمریکا با هدف قرار دادن پایگاه عین السد را هم می توان شیرین ترین اتفاقات سال ۹۸ نام برد.

وی خاطرنشان کرد: سرنگونی پهباد آمریکایی و جواب قاطع و دلیرانه ایران به همه مستکبرین عالم از جمله آمریکا نیز از دیگر اتفاقات شیرین در این سال است.
 


همدلی و مقاومت، ابزارهای مقابله روزهای سخت می باشند
شجاع الدین ابطحی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به سیل اخیر در بلوچستان، بیان کرد: این حادثه خیلی خوش یمن و خوشایند نبود و در واقع بارش سنگین، آن گونه که با بروز مشکلات جدی در حوزه سیستم خدمات رسانی شهرها و روستا و اختلالات گسترده در ارتباطات و تامین نیازهای اساسی مردم همراه شده بود باعث مختل شدن زندگی آنان شد.

وی افزود: بارندگی شدید اخیر سبب وارد کردن خسارت به زمین‌های کشاورزی، جاده‌های دسترسی به مزارع، در بلوچستان شده بود.

امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر ادامه داد: سیل، موجب ریزش خانه ها، مسدود شدن راه ها، قطعی آب و برق و بسیاری مشکلات دیگر شده بود.

وی اضافه کرد: امدادرسانی به روستاهای جنوب بلوچستان به دلیل صعب العبور بودن تنها از طریق بالگرد و یا قایق امکان پذیر بود.

ابطحی با اشاره به بفرموده امام صادق(ع) که هیچ بلایی را خدا نازل نمی کند مگر در پوشش رحمت خود قرار دهد، عنوان کرد: بلایا و مصیبت هایی که بر ملت وارد می شود اگر چه ظاهر تلخی برای آنان دارد اما دارای برکاتی برای مردم و نظام است.

وی تصریح کرد: این روزها که کرونا در کشور شیوع یافته و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی یکی از ابزارهای مقابله با این بیماری محسوب می شود.

این خطیب جمعه خاطر نشان کرد: برخی افراد و اقشار مردمی، سپاه، بسیج، برخی ارگان ها هم در کشور آستین همت بالا زده‌اند و برای مبارزه با ویروس کرونا در حال انجام اقداماتی خیر خواهانه می باشند؛ اما در طرف دیگر ماجرا چهره گرگ صفتانه برخی افراد در جامعه برای عموم مردم نمایان شد که باید با این اشخاص منفعت طلب برخورد قانونی صورت بگیرد.

وی با بیان این که این ویروس منحوس کرونا را شکست می‌دهیم، گفت: امیدوارم همه با رعایت تمام نکات و عمل به دستورات از شر آن به زودی خلاص شوند.

این مقام مسئول با اشاره به پیشرفت های پزشکی خوب در زمینه بیماری کرونا، اذعان داشت: همدلی و انسجام خوبی برای مقابله با این بیماری شکل گرفته و باعث افزایش امیدواری برای کنترل آن شده است.

امام جمعه ایرانشهر با اشاره جریان داشتن زندگی عادی و روشن شدن حکمت های خداوند در برخورد با بلایا، گفت: با توکل بر خدا، دعا امام زمان(عج) و عناصر مومن بلاها و خطرات از سر مردم مسلمان جهان برطرف خواهد شد و امروزه دست پلید یهود که در شیوع بیماری کرونا دخالت دارد برای تمام جهانیان رو خواهد شد و این جریان انگیزه را برای از بین بردن تار و پود استعمارگری آمریکا، اسرائیل را دو چندان می کند.
 
 

شیوع کرونا از حوادث تلخ امسال
علیم یارمحمدی در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: در سال 98 که کشور و ملت با مشکلات و تحریم های زیاد و عدیده ای دستا و پنجه نرم کرده است و این صبوری مردم درمقابل تحریم ها و ایستاد گی آنها دربرابر زورگویان، برای من بسیار شیرین و یکی از بهترین خاطرات امسال بود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: خاطره بدی که بیشتر از بقیه ذهن بنده را درگیر کرده همین روزهای سختی است که برای ملت و مردم عزیز ایران به واسطه شیوع بیماری کرونا بوجود آمده که به نظرم از این خاطرات بدتر نمی توان یاد کرد و امیدوارم هرچه سریعتر این بلا از سر کشور ما و تمامی مردم جهان رفع شود.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۰۸۹


ارسال