سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
در گفت و گو با نمایندگان سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
به کوری چشم دشمنان "جهش تولید" محقق می شود/دولت و مجلس باید برای رسیدن به این شعار تلاش کنند
 
نمایندگان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه به کوری چشم دشمنان "جهش تولید" محقق می شود، بر لزوم همکاری دولت و مجلس برای رسیدن به شعار سال تاکید کردند.
به گزارش عصرهامون، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزیشان با تاکید بر اهمیت توجه به تولید ملی، سال 1398 را به نام سال "جهش تولید" نامگذاری کردند.

"جهش تولید" با همت دولت و مجلس محقق خواهد شد

در همین رابطه  اسماعیل حسین‌زهی نماینده منتخب مردم خاش، نصرت آباد و میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار ما، با تبریک سال نو به ملت ایران، بیان کرد: تاکید همواره رهبر معظم انقلاب بر تولید ملی نشان دهنده اهمیت این موضوع برای پیشرفت روز افزون کشور و عدم وابستگی به بیگانگان است.

وی افزود: سال گذشته تمام شاهد رونق چشمگیر تولید داخلی بودیم به گونه ای که با وجود تحریم های سخت و ظالمانه استکبار جهانی توانستیم به خوبی از پس نیاز داخلی برآمده و حتی صادرات غیرنفتی را نیز افزایش دهیم.

حسین زهی با اشاره به اینکه امسال وظیفه مجلس و دولت کمک به جهش تولید است، اذعان کرد: دولت باید تمامی توان خود را برای تحقق جهش تولید به کار گرفته و مجلس نیز همراه با دولت باید اقدام کند تا در سال 1399 به صورت 100درصدی از صادرات نفت بی نیاز شویم.

وی ادامه داد: بی تردید وقتی ما با قدرت عمل کنیم دیگر تحریم های دشمنان بی اثر شده و هر روز بیشتر از روز قبل قدرت جمهوری اسلامی در جهان نمایان می شود.

باید وابستگی به نفت را کاهش دهیم

علیم یارمحمدی، نماینده مردم زاهدان با اشاره به تبیین شعار سال توسط رهبر معظم انقلاب در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: در سال گذشته برای رونق تولید قدم های خیلی خوبی برداشته شده اما کافی نیست، با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مردم ما برای تولید بیشتر خودشان را باور کنند چراکه جایگاه ایران در تولید خوب است.

وی با اشاره به اینکه ایران از نظر مواد خام در جایگاه خوبی است، خاطرنشان کرد: اگر این مواد خامی که ایران دارد را به زنجیره تولید وصل کنیم وضعیت تولید کشور بهتر خواهد شد و می توانیم جایگاه بهتری در تولید داشته باشیم.

یارمحمدی با اشاره به اینکه از نظر معدن نیز ما در جایگاه خیلی خوبی هستیم، افزود: مشکل اصلی ما در زمینه تولید، خام فروشی است که باید این روند خام فروشی در کشور کمتر شود و بیشتر روی به تولید مواد با تکیه بر مواد خام داخل بیاورم.

وی افزود: وابستگی ما به نفت باید کمتر شود و از ظرفیت ها و مواد معدنی موجود درکشور استفاده بهتری صورت گیرد و از طرفی نیز با برداشتن مرزها و واردات مواد مورد نیاز، تولید را درکشور تقویت کنیم و با موقعیت ژئوپولیتیکی که کشور ایران دارد باید تولید را جدی تر بگیریم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس نیز باید در تسهیل قوانین کوشا باشد و اگر مشکلی در قانونگذاری وجود دارد آنها را تسهیل کند و سازمان صمت نیز باید به تولیدکنندگان اهمیت بیشتری دهد و جوانان را حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون چه میزان از تحقق شعار تولیدملی محقق شده است افزود: ما باید روی کیفیت تولیداتمان توجه کنیم و نگاه به بازارهای فرامنطقه ای و جهانی داشته باشیم و سعی کنیم با بازارهای بزرگ رقابت داشته باشیم و درکنار آن نیز به صنایع بومی نیز اهمیت بدهیم و درکنار آن نیز از تکنولوژی روز غافل نشویم.

با جهش تولید به خودکفایی خواهیم رسید

حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: باید یک جهش جدی و بزرگی در زمینه تولید و خودکفایی در کلیه موارد داشته باشیم تا هرچه سریعتر در تمامی زمینه ها به خودکفایی رسیده و از وابستگی بیرون بیاییم.

وی افزود: با توجه به دانشمندان بسیاری که داریم و عزم و اراده ای که در جوانان این مرز و بوم سراغ داریم می توانیم شعار جهش تولید که توسط رهبر معظم انقلاب تبیین شده است را محقق کنیم.

وی با اشاره به وظیفه مجلس در تحقق شعار سال گفت: مجلس یازدهم باید به دولت کمک کند و درحال حاضر نیز مشکل قانونی برای حمایت از تولید در کشور نداریم و تمامی قوانینی که برای حمایت از تولید داخل مفید بوده است را به تصویب رسانده ایم.

شهریاری با اشاره به اینکه برای تحقق تولید ملی تلاشهای زیادی صورت گرفته است و در سال گذشته حدود 40 میلیارد دلار صادرات داشته و به همین نسبت نیز برای تولیدات داخل واردات داشته ایم و اکنون نیز به سمتی قدم برمیداریم که تراز تجارت ما درحال مثبت شدن است که این قدم بزرگی بوده است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۱۰۶


ارسال