چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ,12 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵
در گفت وگو با علمای اهل سنت در سیستان و بلوچستان مطرح شد:
جهش تولید مکمل و متمم مسیر رونق تولید است/بهترین پاسخ به تحریم های دشمنان توجه به توان داخلی است
 
جمعی از علمای اهل سنت در سیستان و بلوچستان با بیان این که جهش تولید، مکمل رونق تولید است، انتخاب این عنوان برای سال جدید را نشان از تدبیر و نگاه بلند رهبر معظم انقلاب دانستند.
خلیل رسولی زاده، امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: با توجه به اهمیت مبحث تولید در رشد اقتصادی، اجتماعی و تاثیر بسزای این مهم در دیگر ارکان و ابعاد جامعه، مقام معظم رهبری با تدبیر و نگاهی بلند، نامی شایسته برای امسال انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه "جهش تولید" در واقع مکمل و متمم "رونق تولید" است، افزود: همسو بودن این دو شعار هوشمندانه که هر دو بر تحقق واقعی خودکفایی در محصولات تولیدی تاکید دارند باعث شد تا سال 99 با عنوان "جهش تولید" نام گذاری شود.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر ادامه داد: جهش تولید، بیانگر این است که باید حتی بیش از پیش به ضرورت توسعه تولید توجه کرد و به آن رونق بخشید و برای این که کشور به حدی از بلوغ، توانایی و توانمندی در حوزه اقتصادی برسد یک جهش چشمگیر لازم است.

وی در تکمیل مطلب فوق، اضافه کرد: تولیدکنندگان ایران با وجود تحریم های گوناگون در عرصه های مختلف با تلاش هایی که در طول سال گذشته داشتند، زمینه و آمادگی این را پیدا کردند تا بتوانند در مبحث تولید نیز خود را در عرصه جهانی نشان دهند و آن ضعفی که کشور از نظر تولید در حوزه اقتصاد داشت را جبران کنند.

رسولی زاده با بیان اینکه برای تحقق شعار امسال باید میزان تولید افزایش یابد و اقدامات زیادی انجام شود، تصریح کرد: در واقع جهش تولید صرفا به معنا این نیست که حجم تولیدات بالا برود و اهتمامی به کیفی سازی نداشته باشیم؛ بلکه هدف آن افزایش تولیدات با کیفیت بهتر و کمیت بهتر است.

این خطیب جمعه، نامگذاری سال جدید با این عنوان را به فال نیک گرفت و گفت: تحقق توسعه اقتصادی که به عنوان یکی از ثمرات رونق تولید از آن یاد می شود، مستلزم این است که مردم مصرف تولیدات داخل را ترجیح بدهند؛ همچنین از تولیدکنندگان انتظار می رود که با بهبود کیفیت و مناسب سازی قیمت شرایط را برای تحقق این شعار فراهم کنند.  

وی با تاکید بر اینکه مصرف تولیدات داخلی از سوی مردم و بهبود کیفیت و قیمت مناسب محصولات تولیدی می‌تواند شعار سال 99 را عملیاتی کند، تصریح کرد: علاوه بر همه مزیت های اقتصادی که رونق تولید را در پی دارد، جهش تولید برای تامین کالاها و اقلام مصرفی و مورد نیاز کشور باعث می شود دست به سوی بیگانگان دراز نکنیم.

رسولی زاده با اشاره به این که با استغفار، دعا و صدقه به درگاه خداوند متعال می توان از بلایا به دور ماند، اذعان داشت: بهترین عیدی امسال می تواند دعا در حق بیماران مبتلا به کرونا و سربلندی پزشکانی که به عنوان مجاهدین سلامت جهاد می کنند باشد.

لزوم بهره مندی از ثروت های خدادادی در راستای تحقق شعار سال
مولوی عبدالخالق حسین زهی امام جمعه شهرستان مهرستان در گفت و گو با شستون بیان کرد: انتظار می رود در سال جدید مسئولین جهش مناسبی در تولید، شکوفایی و بهره گیری بهتر از استعدادها و خدمت رسانی به مردم داشته باشند.

وی افزود: ثروت های خدادادی و پتانسیل های بسیار مناسبی در کشور وجود دارد، اما متاسفانه به علت اینکه مسئولین چشم به خارج داشته اند، به درستی از آنها استفاده نشده؛ باید با اعتماد به متخصصین داخلی و جوانان و بهره مندی از ظرفیت های داخل در جهش تولید بهترین بهره برداری را انجام داد و فضا را برای توسعه کسب و کارهای کوچک و بزرگ فراهم کرد.

امام جمعه شهرستان مهرستان خاطر نشان کرد: مردم ایران ملتی خلاق، ساعی، هستند و دست به ابتکارات و اختراعات مختلف می زند؛ انتظار می رود با توجه به اینکه مقام معظم رهبری سال جدید را جهش تولید نامگذاری کرده اند، مسئولین همت به خرج داده و با کمک نخبگان و متخصیص در اقتصاد حرکت مناسب انجام شود.

مولوی حسین زهی با بیان اینکه آثار جهش تولید باید در زندگی مردم ظهور و بروز داشته باشد، تصریح کرد: بی تردید با توسعه عرصه تولید و تقویت زمینه های اقتصادی موفقیت های درخشانی را کسب خواهیم کرد.

جهش تولید ملی، اقدامی مهم برای تحقق گام دوم انقلاب
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با لادیز، گفت: انتخاب شعار سال جدید به عنوان جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب نشان دهنده اهمیت فوق العاده نقش تولید ملی در شکوفایی اقتصادی و بهبود معیشت مردم است و توجه مسئولین و دولتمردان برجهش تولید ملی در راستای تحقق گام دوم انقلاب ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: تمام مسئولین باید برای تحقق شعار جهش تولید پای کار بیایند چرا که همان طور که رهبر انقلاب فرمودند اگرچه کارهایی در جهت رونق تولید انجام شده اما آن چنان که باید به این مهم پرداخته نشده است.

وی با بیان اینکه تحریم های ظالمانه آمریکا اقتصاد کشوررا تحت تاثیر قرارداده است، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش تحریم ها از سوی دشمن، در این شرایط جهش تولید ملی و تکیه بر چرخه تولید داخلی، ضروری است سال های گذشته نیز کارهای جهادی در راستای رونق تولید ملی انجام شده و بسیاری از کارخانه های تعطیل به چرخه تولید بازگشتند اما این روند باید با حرکتی جهادی پیش برود تا صنعت داخلی کشور رونق گیرد.

مولوی ریگیان پور تاکید کرد:افزایش صادرات غیرنفتی می تواند اقتصاد کشور را بهبود ببخشد هنگامی که کشوری تولید کننده باشیم و با حرکتی انقلابی، جهشی عظیم در راستای افزایش تولید ملی داشته باشیم می توانیم تاثیر تحریم ها را خنثی کنیم.

وی جهش تولید را گامی موثر در جهت تحقق گام دوم انقلاب دانست و ادامه داد: بدون شک جهش تولید سبب امید آفرینی در کشور و بهبود وضعیت اقتصادی خواهد شد سال های گذشته عملکرد مسئولین با هدف رونق تولید فاصله زیادی داشت و این تاکید رهبر انقلاب به معنای ایجاد حرکتی انقلابی در مسیر افزایش تولید ملی است.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه اذعان کرد: سپاه پاسداران اقدامات جهادی بسیاری در راستای افزایش تولید ملی انجام داده است و تمام مردم مسئولین باید روند جهش در تولید ملی را درپیش بگیرند چراکه کشور ما کشوری با ظرفیت های منحصر به فرد است که از این پتانسیل ها باید به صورت بهینه استفاده شود.

بهترین پاسخ به تحریم های دشمنان توجه به توان داخلی است

مولوی الله داد رئیسی امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با تبریک عید به ملت ایران، بیان کرد: نامگذاری سال به نما جهش تولید نشان دهنده اوج درایت رهبری در شناخت دسیسه های دشمنان و نقاط ضعف و قوت کشور است چرا که دشمنان ما همواره برای فشار به مردم و کشور تحریم های ظالمانه ای را وضع کرده اند.

وی افزود: تاکید رهبری بر تولید ملی در یک دهه اخیر موجب شده تا کشورمان از واردات بسیاری از محصولات بیگانه بی نیاز شود و حتی در برخی محصولات خاص و استراتژیک که تولید آن تنها در اختیار چند کشور است به خودکفایی برسیم.

رئیسی با تاکید بر اینکه دولت باید برای تحقق جهش تولید تلاش کند، اذعان کرد: تولید ملی نیازمند حمایت دولتی است اگر دولت در این امر سهل انگاری کند هیچ وقت موفق نخواهیم بود، هرچند ما در حال حاضر اقدامات خوبی در تولید ملی داریم اما اگر بخواهیم در راستا با شعار سال عمل کنیم باید بیش از پیش تلاش کرده و جهانیان را با جهش تولید داخلی خود مبهوت کنیم.

وی ادامه داد: وقتی یک کشور از نظر تولید داخلی خودکفا باید دیگر نیازی به بیگانگان نداشته و هر قدرت خارجی و ظالمی نمی تواند آن ملت و کشور را تحت تاثیر قرار داده و با تحریم باعث مشکلاتشان شود.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت در پایان با بیان این مطلب که وظیفه هر ایرانی کمک به تحقق شعار سال است، تصریح کرد: ما باید همه در کنار هم برای رسیدن به این مهم تلاش کنیم، ملت ایران ثابت کرده اند در شرایط سختی به خوبی عمل کرده و دشمنان را نا امید می کنند.
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۱۱۹


ارسال