پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
در جلسه قرارگاه پدافند زیستی سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
پیشگیری بهتر از درمان/ درخانه ماندن و پرهیز از مسافرت بهترین راه برای جلوگیری از شیوع کروناست
 
سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در خانه ماندن و پرهیز از مسافرت موثرترین مداخله اجتماعی برای کاهش انتقال و به طبع آن، کاهش میزان ابتلاء و مرگ و میر است.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از زاهدنیوز رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه در جلسه قرارگاه پدافند زیستی سیستان و بلوچستان بیان کرد: مردم باید این واقعیت را بدانند که رژیم های دارویی که تاکنون در همه دنیا برای کاهش عوارض کووید-۱۹ استفاده می شود اثر بخشی قابل توجهی ندارند و پیشگیری همچنان بهترین اقدام است.

وی افزود: در شرایط فعلی رعایت جدّی اصول بهداشت فردی و خود قرنطینگی مهمترین وظیفه مردم و  اجرای طرح غربالگری غیر حضوری از طریق تلفن ۴۰۳۰ مهمترین وظیفه کارکنان حوزه بهداشت است.  

هاشمی شهری ادامه داد: تا ظهر دیروز موارد مثبت بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان به ۱۱۴ مورد رسیده و روند افزایش موارد همچنان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: تقریبا در همه شهرستان های استان سیستان و بلوچستان موارد مثبت داریم و در خانه ماندن و پرهیز از مسافرت موثرترین مداخله اجتماعی برای کاهش انتقال و به طبع آن، کاهش میزان ابتلاء و مرگ و میر است.

در حال بروزرسانی ...
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۱۲۰


ارسال