سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۷
امام جمعه شهرستان زهک؛
توزیع سه هزار محلول ضدعفونی رایگان در زهک/کمک به همنوعان وظیفه هر انسانی است
 
حجت الاسلام و المسلمین حسن خدری گفت: محلول ضدعفونی به همت خیرین تهیه و توسط جوانان انقلابی و بسیجی شهرستان زهک توزیع می شود.
به گزارش عصرهامون، به نقل از سفیرشرق؛ این روزها شیوع ویروس کرونا در کشورمان موجب بروز مشکلات گوناگونی برای مردم شده است و در رسانه ها همواره سخن از رعایت بهداشت و عدم خروج از منزل برای پیشگیری از شیوع بیماری است، در این میان برخی افراد مسئولیت پذیر به صورت خودجوش به کمک کادر درمانی و دیگر دستگاه های مسئول آمده و با ضدعفونی معابر، توزیع برشورهای اطلاع رسانی و اقداماتی از این دست به یاری مردم شتافته اند.

در همین راستا نیز جوانان انقلابی و بسیجی زهک با همکاری خیرین به صورت خودجوش اقدام به تهیه و توزیع محلول ضدعفونی در میان شهروندان این شهرستان کردند.

وظیفه هر انسانی کمک به همنوعانش است

 در همین زمینه امام جمعه شهرستان زهک در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: به همت خیران و تعدادی از جوانان انقلابی و بسیجی شهرستان زهک محلول پراستیک اسید که محلول بسیار قوی برای ضد عفونی و از بین بردن ویروس، باکتری و قارچ هاست تهیه شده است.

وی افزود: به دلیل اینکه محلول پراستیک اسید روزها در مقابل نور آفتاب خاصیت را از دست می دهد شب ها توزیع می شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسن خدری با اشاره به اینکه با همت این عزیزان هر شب حدود هزار و 200 بطری محلول پراستیک اسید ۲۵۰ cc آماده می شود اذعان کرد: تاکنون 3 هزار بطری محلول ضد عفونی کننده دست و سطوح به مدت دو شب در مصلی الغدیر زهک برای پیشگیری از کرونا از طریق روحانیون، بسیجیان و فرماندهان حوزه های مقاومت بطور رایگان در اختیار مردم در سیستان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه محلول ضدعفونی پراستیک اسید مورد تایید علوم پزشکی بوده و جای نگرانی و دغدغه ای برای شهروندان نیست، خاطرنشان کرد: چند نکته در استفاده از این محلول مورد توجه قرار گیرد محلول پراستیک اسید خوراکی نیست برای ضدعفونی دست و سطوح و از بین بردن باکتری ها بکار می رود در نور آفتاب قرار نگیرد مهلت استفاده از زمان تحویل چهار روز است و چون بیشتر آمار سل مربوط به سیستان است هنگام استفاده از این محلول دقت شود.

امام جمعه زهک ضمن تاکید بر ماندن در خانه برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا گفت: برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا از مسافرت به منطقه سیستان خودداری شود در شریعت ما حفظ جان واجب است ما نباید به هیچ کس ضرر وارد کنیم حتی اگر با انجام صله ارحام باشد زیرا با این کار جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازیم.

وی با بیان اینکه بهداشت فردی و شستن مرتب دست‌ها در پیشگیری از بیماری‌های ویروسی نظیر کرونا از اهمیت بسزایی برخوردار است تصریح کرد: از مردم انتظارم داریم از دست دادن و روبوسی با یکدیگر پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه تلاش خواهد شد در روزهای آینده این روند با سرعت بیشتری انجام شود خاطرنشان کرد: جوانان و خیرین عزیز در صورت تمایل می توانند به جمع گروه های جهادی در تهیه و آماده سازی محلول ضدعفونی ملحق شوند.


انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۱۲۲


ارسال