شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۵
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان:
بارش 89 میلی متر باران در چانف نیکشهر/ بارش های 18 نقطه بیش از 50 میلی متر شد
 
محسن حیدری گفت: در شبانه روز گذشته فعالیت سامانه بارشی در استان به اوج خود رسید و از حداقل 18 نقطه استان بارش های بیش از 50 میلی متر گزارش شد.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت: همانطور که انتظار می رفت سامانه بارشی یک شنبه شب به اوج خود رسید و از حداقل 130 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان گزارش بارندگی دریافت شد.

وی با بیان اینکه بیشینه بارش های این سامانه تا صبح امروز با میزان 89.4 میلی متر مربوط به «چانف» نیکشهر بوده است، افزود: پس از نیکشهر از ایستگاه های «ساربوگ» قصرقند 78، «درودی نرون» خاش 71.5، «پیپ» نیکشهر 67، «همت آباد کورین» زاهدان 63، «توتان» نیکشهر 62.5، «بنت» نیکشهر 61، «دستگرد» نیکشهر 60 و «میرآباد» زاهدان 58.5 میلی متر باران گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: از حداقل 18 نقطه استان در شهرستان های قصرقند، خاش، چابهار، نیکشهر، ایرانشهر و زاهدان بارش بیش از 50 میلی متر گزارش شده است. همچنین میزان بارندگی 46 ایستگاه استان بین 20 تا 50 میلی متر بوده است.

حیدری در بخش دیگری به بارش های شدید در نواحی ساحلی استان اشاره کرد و گفت: تا صبح امروز در 15 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی در شهرستان های ساحلی استان بارندگی ثبت شده است که بیشترین مقدار با میزان 64.2 میلی مترمربوط به شهر چابهار بوده است.

 وی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی همچنان شرایط برای بارش رگبار باران، رعدوبرق، بادشدید و گردوخاک در استان فراهم است اما پیک بارش ها را چشت سر گذاشته ایم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۱۷۳


ارسال