جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ,4 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۵
خسارات سیلاب چابهار در حال بررسی است/سد زیردان در مرز سرریز شدن
 
رحمدل بامری گفت: سد زیردان هم تا مرز سرریز شدن رفت اما با توجه به اینکه 40 میلیون متر مکعب از حجم آب پشت این سد کم شده بود درحال حاضر مشکل خاصی بوجود نیامده است.
رحمدل بامری فرماندار ویژه چابهار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: با توجه به بارندگی اخیر در چابهار که در مدت کوتاهی بالغ بر 60 میلیمتر در سطح شهر چابهار و روستای تیس باران بارید به بعضی از زیرساختهای شهری  خساراتی وارد شد و برخی نقاط را دچار آبگرفتگی کرد و در روستای تیس هم تخریب منازل و خودروها و آبگرفتگی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه خسارات در بخش کشاورزی بسیار پایین بوده است، افزود: در حوزه روستایی بارندگی مشکل جدی ایجاد نکرد اما آب سد پیشین با وجود اینکه جمعا 25 میلیون متر مکعب از حجم این سد کم شده بود، سرریز کرد اما مشکلاتی برای پایین دست بوجود نیامد.

بامری ادامه داد: سد زیردان هم تا مرز سرریز شدن رفت اما با توجه به اینکه 40 میلیون متر مکعب از حجم آب پشت این سد کم شده بود درحال حاضر مشکل خاصی بوجود نیامده است.

وی با اشاره به اینکه با شروع بارندگی برخی راهها بسته شد اما درحال حاضر بیشتر راههای مواصلاتی شهرستان باز است، خاطرنشان کرد: راههای برخی از روستاها در همان ابتدا وصل شد و فعلا وضعیت پایداری داریم و با توجه به اینکه هنوز بارندگی ها ادامه خواهد داشت ستاد بحران فعالیت خود را انجام می دهد و دستگاههای امدادرسان کاملا در آماده باش هستند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۱۹۵


ارسال