دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ,10 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد
غربالگری غیرحضوری 57 درصد از جمعیت تحت پوشش دانشگاه زاهدان/ 25 مرکز متخلف عرضه مواد غذایی تعطیل شد
 
محمد هاشمی شهری ضمن اشاره به تعطیل شدن 25 واحد متخلف عرضه مواد غذایی در شهر زاهدان گفت: بیش از 742 هزار نفر در منطقه تحت پوشش این دانشگاه غربالگری بیماری کرونا شدند.
محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: غربالگری غیر حضوری از مهمترین اقدامات وزارت بهداشت برای کنترل بیماری است که در قالب بسیج ملی مبارزه با کووید19 انجام می شود و مورد تائید و توصیه سازمان بهداشت جهانی است.

وی افزود؛: همکاران ما برای اجرای موفق این برنامه نیاز به همکاری صمیمانه مردم و ارائه دقیق اطلاعات از سوی هم استانی های عزیز دارند.

هاشمی شهری تصریح کرد: مراقبان سلامت در شهرها و همکاران بهورز ما در روستاها در ایام تعطیلات هم در محل کار خود حضور دارندو در تلاشند تا از طریق شماره تلفن 4030 اطلاعات مورد نیاز را ازسرپرستاران خانوار اخذ نمایند.

وی ادامه داد: تا چهارمین روز از فروردین ماه سال جاری، 742 هزار و 578 نفر از هموطنان توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان غربالگری شدند که این میزان معادل 57 درصد از جمعیت تحت پوشش بوده است.

هاشمی شهری در ادامه خاطرنشان کرد: تعداد خانوارهائی که تا این تاریخ توسط این دانشگاه مورد غربالگری قرار گرفته اند نیز 204هزار و 898 خانوار بوده است که این میزان 62 درصد از خانوارهای ساکن در منطقه تحت پوشش را تشکیل می دهد.

وی در ادامه از استمرار نظارت های بازرسان سلامت محیط کار از مراکز  تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و کارگاه ها صنعتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: در راستای اجرای بسیج ملی مبارزه با کرونا، مداخلات بهداشتی و نظارت های  بهداشتی افزایش یافته و تاکنون بیش از 20هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و کارگاه های صنعتی انجام گردیده است.

وی اظهار کرد: با نظارته های بازرسان سلامت محیط و کار 25 مرکز عرضه مواد غذایی که موازین بهداشتی را رعایت نکردند در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تعطیل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پایان تصریح کرد: همچنین بیش از 7 هزار پوستر شستشوی دست و رعایت بهداشت فردی در این مراکز توزیع و نصب شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۲۰۰


ارسال